Ciężarówka zdalnie sterowana czy radiowóz? Dlaczego warto kupować dzieciom zabawki RC?

Zdalnie sterowane zabawki nie tylko przynoszą dzieciom wiele frajdy z zabawy, ale również są dla nich motywacją do rozwoju. Nawet najprostsza ciężarówka zdalnie sterowana może pobudzić dziecko do ruchu, ćwiczenia małej motoryki czy trenowania wrażliwości zmysłów. Sprawdź, dlatego warto kupić dziecku zabawkę RC!

  1. Zabawki RC nie tylko dla chłopców
  2. Jak ciężarówka zdalnie sterowana może wpływać na rozwój dziecka?
  3. Wybieramy idealną zabawkę RC

Zabawki zdalnie sterowane to marzenie wielu dzieci, które łatwo można spełnić. Na rynku dostępnych jest mnóstwo różnych zabawek tego typu, zarówno dla maluchów od pierwszego roku życia, jak i starszych dzieci.

Zabawki RC nie tylko dla chłopców

Najpopularniejsze zabawki RC, czyli zabawki sterowane za pomocą bezprzewodowego pilota, to samochody, a te z kolei uznawane są za zabawki odpowiednie głównie dla chłopców. Tymczasem dziewczynki równie chętnie sięgają po autka i innego rodzaju pojazdy, tym bardziej, jeśli mają wpływ na to, w jaki sposób samochód będzie jeździł. Zdalnie sterowane zabawki są więc zabawkami uniwersalnymi, odpowiednimi zarówno dla chłopców, jak i dziewczynek.

Jak ciężarówka zdalnie sterowana może wpływać na rozwój dziecka?

Wielu dorosłym wydaje się, że zdalnie sterowane zabawki pełnią jedynie funkcję rozrywkową, a więc dają dzieciom wiele radości, ale nic poza tym. Tymczasem ciężarówka zdalnie sterowana czy jakikolwiek inny pojazd z kategorii zabawek RC przynosi dziecku znacznie więcej korzyści. Zabawa takim samochodem wpływa na rozwój jego zmysłów i wyobraźni, pozwala ćwiczyć umiejętność rozpoznawania odległości i trenować ruchy poszczególnych palców i całych dłoni. Dla dzieci z nadpobudliwością zdalnie sterowana zabawka może być motywacją do skupienia się przez dłuższy czas na jednej czynności, co pomoże dziecku wyciszyć się i skoncentrować.

Wybieramy idealną zabawkę RC

Każde dziecko marzy o innym samochodzie – dla jednych ideałem jest radiowóz, dla innych wóz strażacki, dlatego jeśli to możliwe, warto pozwolić dziecku wybrać model, który podoba mu się najbardziej. Najlepiej jest postawić na modele od sprawdzonego producenta, które charakteryzują się wysoką jakością wykonania oraz posiadają certyfikaty świadczące o bezpieczeństwie użytkowania. Decydując się na zabawki RC dla najmłodszych, warto zwrócić uwagę na funkcje dodatkowe, które mogę zainteresować dziecko, np. elementy świecące lub grające. Nie mniej ważna jest kwestia zasilania – należy sprawdzić, czy pojazd zasilają baterie wymienne, czy może akumulatorki, które łatwo można naładować.

Poprzedni artykułNajlepsze przedszkole dla twojego dziecka
Następny artykułDlaczego warto zapisać dziecko na zajęcia z języka hiszpańskiego?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj