Prezent na Pierwszą Komunię Świętą – co podarować chrześniakowi?

Komunia święta to piękny sakrament, który maluje wzruszenie na twarzy dziecka oraz zaproszonych gości. Wśród uczestników uroczystości zwykle znajduje się najbliższa rodzina, a przede wszystkim rodzice chrzestni. To właśnie oni są najbardziej obarczeni odpowiedzialnością za wyjątkowy prezent. Co podarować dziecku w tak podniosłym dniu?

Komunijne ustalenia

Obecnie rodzice dzieci przystępujących do Komunii świętej organizują coraz bardziej wystawne przyjęcia. W uroczystości bierze udział sporo osób, co naturalnie może oznaczać powtarzalność prezentów. Jak uniknąć sytuacji, w której dziecko otrzymuje kolejną Biblię lub drugi łańcuszek z medalikiem?

Jako rodzice chrzestni możecie przygotować plan działania i z odpowiednim wyprzedzeniem ustalić z dzieckiem oraz jego opiekunami, co maluch dostanie w prezencie. Potocznie nazywa się to zaklepaniem pomysłu, co w praktyce wyklucza dublowanie upominków. To rozsądne rozwiązanie, na którym dziecko zyskuje najwięcej – a przecież w tym dniu chodzi właśnie o jego radość.

Prezent od rodziców chrzestnych

Jeśli nie masz możliwości dokonania powyższych ustaleń, najbezpieczniej zrobisz, wręczając dziecku kopertę z pieniędzmi. To jedyny prezent, który można podarować bez obaw o powielenie – po zsumowaniu kwoty dziecko kupi sobie coś, o czym dawno marzyło, lub po uzgodnieniu z rodzicami odłoży na przyszłość.

Ile pieniędzy dać maluchowi na Komunię? Wszystko zależy od zasobności portfela, ale przyjęło się, że na tę uroczystość rodzice chrzestni wkładają do koperty od 1 do 2 tysięcy złotych. To wydatek, który znacznie obciąża domowy budżet, dlatego warto przygotować się na niego odpowiednio wcześniej.

Prezent na Komunię świętą od chrzestnych – co zamiast pieniędzy?

Uroczysty sakrament Komunii świętej to wyjątkowa okazja do spełnienia jednego z dziecięcych marzeń. Jako rodzice chrzestni możecie podarować maluchowi upragniony laptop czy hulajnogę elektryczną. Wśród trendów znajdują się także smartfon, rower czy tablet. To prezenty, które również lepiej ustalać, zamiast wręczać z zaskoczenia, ponieważ mają niemałą wartość pieniężną.

Wzruszająca pamiątka Komunii świętej

Gadżety, elektronika i inne drogie prezenty to przedmioty użytkowe, które z czasem się eksploatują. Do głównego podarunku warto wobec tego dołączyć pamiątkę, która pozostanie z dzieckiem na lata. Szukasz unikalnych propozycji? Zajrzyj na uwolnijkolory.pl i zainspiruj się ofertą, którą przygotowano specjalnie na tę uroczystość. Produkty ze zdjęciem w pięknej oprawie będą wspaniałą pamiątką.

Co wybrać spośród tylu propozycji? Fotoksiążka to efektowny dodatek do głównego prezentu. Produkt można całkowicie spersonalizować, wypełnić pięknymi zdjęciami z dzieciństwa i uzupełnić mądrą, wzruszającą dedykacją. Jeśli szukasz czegoś skromniejszego, zdecyduj się na gustowną fotopamiątkę w twardej oprawie. Jej wnętrze zawiera wybrane przez Ciebie zdjęcie oraz życzenia, a całość prezentuje się nadzwyczaj elegancko w tematycznej szacie graficznej. Idealnie na okazyjny upominek w tak ważnym dniu.

Poprzedni artykułPodróż z dzieckiem za granicę – o czym warto pamiętać?
Następny artykułPerła bułgarskiego wybrzeża: Hotel Diamond – doskonałe miejsce na wakacje w Bułgarii

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj