Oświetlenie w pokoju dziecka – o tym warto wiedzieć!

Urządzając pokój dziecka, rodzice szczególną wagę przykładają do kwestii związanych z bezpieczeństwem i wygodą. Bardzo ważne jest również stworzenie w pomieszczeniu przyjaznej atmosfery, o czym w dużej mierze decyduje oświetlenie.

Oświetlenie centralne w dziecięcym pokoju

Dziecięcy pokój trudno wyobrazić sobie bez centralnego oświetlenia sufitowego. Odpowiednio dobrane lampy wiszące dla dzieci stanowią nie tylko mocny akcent stylistyczny w pomieszczeniu, ale też spełniają określone funkcje. Tego typu oświetlenie jest niezastąpione np. podczas zabawy, sprzątania czy przygotowań do pójścia spać. Należy jednak pamiętać, że światło emitowane przez sufitową lampę nie powinno razić w oczy leżącego dziecka – uwaga ta odnosi się w szczególności do najmłodszych pociech. Dobrym rozwiązaniem są modele z ruchomymi kloszami pozwalającymi skierować strumień światła na sufit.

Lampka przyścienna lub stojąca – „must have” w dziecięcym pokoju

Lampki przyścienne lub stojące także odgrywają w dziecięcym pokoju bardzo ważną rolę. świetnie sprawdzają się przy czytaniu dziecku bajki na dobranoc czy przy karmieniu malucha. Emitowane przez nie światło jest łagodne i nienarzucające się, dlatego w tak oświetlonym pokoju łatwiej jest dziecku zrelaksować się i zasnąć. Piękne lampy ze sklepu Lamps & Company nie tylko wprawią pociechę w dobry nastrój sprzyjający odpoczynkowi, ale też będą cieszyć oczy oryginalnym wzornictwem.

Lampki nocne – czyli oświetlenie do zadań specjalnych

Dzieci bardzo często nie lubią zasypiać ani przy zapalonym świetle, ani w całkowitej ciemności. Nieduża lampka stojąca, którą można zgasić, kiedy pociecha zaśnie, jest strzałem w dziesiątkę. Innym pomysłem jest zamontowanie w pokoju dziecka lampki-projektora, dzięki której na ścianach i suficie pojawiają się interesujące kształty, np. przypominające gwiazdy. Ich nieśpieszny ruch pozwoli maluchowi się wyciszyć, a lampa automatycznie wyłączy się po upływie określonego czasu (da się go ustawić). Oprócz tego w nocy doskonale zdają egzamin małe lampki mocowane bezpośrednio w kontakcie.

Poprzedni artykułPraktyczna i przyjazna dla skóry dzianina dresowa
Następny artykułDuże misie, których być może nie znaliście

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj