Pomysły na edukacyjny i interaktywny prezent dla dziecka

fot. twojemapy.com
fot. twojemapy.com

Dziecko od pierwszych dni jest ciekawe świata – na początku poznaje kolory, kształty, dźwięki i osoby. Z wiekiem ta ciekawość pogłębia się i maluch zaczyna interesować się najbliższym otoczeniem. W wieku przedszkolnym i szkolnym zaczyna poznawać świat. Wybór odpowiedniego prezentu jest tutaj zazwyczaj niezłym wyzwaniem. Jaki zatem wybrać, by zaciekawić i pobudzić dziecko do kreatywnego działania?

Prosta, niebanalna drewniana mapa do samodzielnego złożenia

Układanie puzzli to jedna z ulubionych zabaw dziecięcych, to również praktyczne zajęcie, które pobudza dziecko do myślenia, ale również łączą w sobie naukę i chęć odkrywania świata. Dziecko dopasowując brakujące elementy układanki, kształtuje myślenie przestrzenne, zadaje pytania, ale również jest ciekawe nowych rzeczy. Układanie puzzli to nie tylko zadanie edukacyjne, to również świetne ćwiczenia dla mózgu, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych!

Elementy układanki, to również poznanie geografii świata. Jednym z bardzo ciekawych pomysłów na edukacyjny prezent jest drewniana mapa, która składa się z elementów gotowych do złożenia. Dla ułatwienia, każdy element jest ponumerowany, ułatwiając dziecku kolejność przyklejania. Mapa po złożeniu staje się dodatkowo świetnym elementem dekoracyjnym pokoju.

Mapa w formie plakatu do pokoju dziecięcego

Mali odkrywcy, tak ciekawi otaczającego świata, z pewnością ucieszą się z plakatu, który przedstawiać będzie mapę Polski. Kolorowe obrazki, zaznaczone najważniejsze szczyty w Polsce, rzeki oraz miejscowości z pewnością zachęcą Twoje dziecko do dalszego poznawania pięknych zakątków naszego kraju.

Dlaczego mapa będzie dobrym pomysłem na prezent? Przede wszystkim ze względu na swą uniwersalność – taki podarunek świetnie sprawdzi się dla kilkulatka, jak również nastolatka. To nie tylko sposób na zabawę czy naukę, mapa to również element dekoracyjny pokoju, a w późniejszym czasie – pomoc edukacyjna do szkoły. Gdzie zatem ją kupić?

Sprawdź koniecznie ofertę map edukacyjnych dla dzieci w sklepie internetowym TwojeMapy.com, który dba o każdy detal wykonania produktów oraz o niezwykle przyjazną formę, dostosowaną do najmłodszych.

Interaktywny zestaw map dla najmłodszych

Poszukując idealnego prezentu edukacyjnego dla dziecka, warto zastanowić się nad tym, co go zainteresuje, zaciekawi i zachęci do dalszej nauki poprzez zabawę. Jak wiemy, dziecko niechętnie wybiera nudne zabawki, które podstępnie zmuszają do nauki. Czy edukacyjna mapa Polski dla dzieci zachęci je w łatwy sposób do dalszego poznawania świata? Gwarantujemy, że tak! Skąd ta pewność?

Zestaw edukacyjny stworzony został zarówno dla najmłodszych, jak i starszych dzieci. Maluchy poznają najważniejsze miejsca w Polsce i dodatkowo mogą pisać po mapie i zaznaczać ciekawe miejsca łatwo zmywalnym pisakiem. Dzieciom w wieku szkolnym mapa pomaga w przyswajaniu geograficznej wiedzy. Bardzo ciekawym dodatkiem są również interaktywne karty, które posiadają wyzwania z różnorodnych dziedzin. W ten sposób cała rodzina może spędzać wspólnie czas, bawiąc się i ucząc.

Poprzedni artykułSkarbonka nietypowa– idealny prezent na Dzień Dziecka
Następny artykułPoznaj korzyści z naturalnego karmienia dziecka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj