Jak nosić niemowlę?

Jak nosić niemowlę?

Dla każdego pierwsza razowego rodzica świadomość, że nie ma doświadczenia w braniu na ręce oraz noszeniu noworodka, może być naprawdę stresująca. W końcu nie każdy ma doświadczenie z małymi dziećmi i czasami w pierwszym małym dzieckiem, z którym ma tak naprawdę bliski kontakt, jest jego noworodek. Jak nosić niemowlę, by było bezpieczne?

Jak nosić niemowlę?

Tak naprawdę trening czyni mistrza. Zatem na początku każdy rodzic malutkiego noworodka może czuć odrobinę obawy i lęku, czy będzie potrafił prawidłowo chwycić dziecko i je nosić. Dobrze jest zatem wybrać się do szkoły rodzenia, gdzie położne pokazują jak brać maluszka na ręce, oraz jak go przewijać. Na szczęście istnieją też szkoły rodzenia, które regularnie dzielą się materiałami w postaci filmów na przykład w serwisie YouTube. Warto je oglądać i sprawdzać, jaką technikę polecają przy podnoszeniu maluszka, odwracaniu go na plecki albo na brzuszek, oraz po prostu przy noszeniu.

Jak bezpiecznie nosić niemowlę?

Najważniejsze jest prawidłowe podtrzymywanie główki dziecka. Musi minąć tak naprawdę kilka pierwszych miesięcy życia, aby dziecko mogło samodzielnie stabilnie utrzymywać swoją główkę w pionie. Zatem na początku zawsze należy podtrzymywać z tyłu główkę maluszka, chroniąc ją w ten sposób. Biorąc maluszka z pozycji leżącej warto jedną rękę comand mu pod plecki i pod główkę, a drugą pod pupę oraz nóżki. W ten sposób całe ciałko maluszka będzie stabilnie podtrzymywany przez ręce rodzica. Następnie bobaska można ułożyć sobie na jednym przedramieniu, w pozycji leżącej, albo przytulić go opierającą o  swoją własną klatkę piersiową, jednocześnie z tyłu podtrzymując rękami główkę oraz plecki. Kwestia podtrzymywania niestabilnej główki jest zawsze najważniejsza. Nie warto zbytnio stresować się noszeniem maluszka. Małe dzieci mają niezwykle elastyczne ciałka i świetnie dopasowują się do rąk osób noszących je. To naprawdę dużo prostsze niż może się wydawać. Jeżeli jednak ktoś czuje spore obawy przed noszeniem szczególnie noworodka, warto maluszka włożyć do tak zwanego rożka, w którym będzie miał trochę bardziej stabilną pozycję, a następnie nosić go po prostu w tym rożku.

kochanyurwis.pl

Poprzedni artykułRecykling – pożyteczna moda na bycie eko
Następny artykułGlinka bentonitowa – czy spożywanie jej jest zdrowe?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj