Jak rozpoznać pierwsze objawy ciąży?

Jak rozpoznać pierwsze objawy ciąży?

Przebieg ciąży u każdej kobiety może wyglądać nieco inaczej. Objawy i dolegliwości ciążowe są bardzo zróżnicowane. Nie bez powodu mówi się, że każda ciąża jest inna. Nawet jej początkowe objawy nie są identyczne u wszystkich przyszłych Mam. Niektóre z nich, już od pierwszych dni czują się inaczej niż zwykle. Zdarzają się również takie przypadki, że kobieta dowiaduje się o ciąży aż w 12 tygodniu jej trwania. Pierwsze objawy ciąży – jak je rozpoznać? 

Jak rozpoznać pierwsze objawy ciąży?

Jednym z pierwszych objawów ciąży, który dostrzega znaczna większość kobiet, jest opóźnienie miesiączki. Jej brak jest wyraźnym znakiem, że możemy być w ciąży. To właśnie wtedy większość kobiet decyduje się wykonać pierwszy test ciążowy. Jednak niektóre kobiety znacznie wcześniej dostrzegają u siebie objawy ciąży – szczególnie te, które ją planowały i uważnie obserwują swoje ciało. Nagłe zmęczenie może być jedną z oznak tego, że w naszym ciele rozwija się nowe życie.

U niektórych przyszłym Mam może pojawić się niewielkie plamienie w momencie, kiedy zarodek zagnieżdża się w macicy. Jednak rozpoznanie ciąży przed terminem miesiączki jest bardzo trudne. Pierwsze objawy, które się wtedy pojawiają łatwo jest przeoczyć. Tylko kobieta, która dobrze wie, że może być w ciąży, może, ale nie musi je dostrzec.

Pierwsze objawy ciąży a miesiączka

Brak miesiączki to pierwszy wyraźny sygnał, że istnieje prawdopodobieństwo ciąży. Później z upływającym czasem objawów tego odmiennego stanu jest znacznie więcej. Mogą się pojawić poranne mdłości. Wiele kobiet boryka się z nimi w pierwszych miesiącach ciąży. Niektóre przyszłe Mamy czują również delikatne bóle podbrzusza. Może też się zdarzyć, że kobieta na początku ciąży będzie wyjątkowo zmęczona i senna. Zmiany hormonalne mogą wpływać również na nastrój. Wahania nastroju i wzmożona płaczliwość dotyka spore grono kobiet w ciąży.

Pierwsze objawy ciąży – pierwsze oznaki

Pierwsze objawy ciąży u każdej kobiety wyglądają zupełnie inaczej. Niektóre z nich będą męczyć mdłości i brak apetytu, a inne nie poczują ich ani razu. Wiele przyszłych Mam bardzo długo nie jest nawet świadomych, że jest w ciąży. Przy nieregularnych miesiączkach rozpoznanie ciąży wcale nie jest takie łatwe. W tym przypadku jeden z pewnych objawów będzie ciężki to zauważenia, a inne objawy są na tyle subtelne, że możemy nie powiązać ich z ciążą.

Pierwsze objawy ciąży a test ciążowy

Kiedy najlepiej wykonać test ciążowy? Najpewniejszy wynik uzyskamy po terminie spodziewanej miesiączki. To wtedy poziom hormonu hCG, który pojawia się w ciąży, jest już dość wysoki. Jednak obecnie istnieją testy ciążowe, które są w stanie wykryć ją nawet tydzień po zapłodnieniu. Należy jednak pamiętać, że mogą one pokazać wynik fałszywie negatywny.

Poprzedni artykułProblemy ginekologiczne młodych mam
Następny artykułCo to jest ciemieniucha i jak ją leczyć?

1 KOMENTARZ

  1. każda kobieta reaguje inaczej. W pierwszej ciąży czułąm się dobrze do praktycznie samego końca. Nie wymiotowałam ani nic, drugą zniosłam troszkę gorzej bo prawie każdy zapach był dla mnie drażniący i mnie mdliło. Ale za to w obu potrafiłam zasnąć na kanapie na pstryknięcie palcami 😀 przysypiałam na 3-5 minut i się budziłam, zaraz znowu mi głowa opadała. Mąż się ze mnie śmiał tylko xD

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj