Kapcie dla dzieci – jakie wybrać? Podpowiadamy!

Zastanawiasz się, jakie kapcie będą najlepsze dla Twojej pociechy? Wybór odpowiedniego obuwia musi być dobrze przemyślany. Delikatna skóra dziecka wymaga specjalnych rozwiązań, w tym także doboru możliwie najlepszych bucików domowych. Stworzyliśmy więc poradnik, który pomoże Ci wybrać odpowiednie kapcie dla dzieci w wieku niemowlęcym i poniemowlęcym. Podpowiadamy, na co szczególnie zwrócić swoją uwagę podczas wybierania odpowiedniego produktu. Więcej informacji przedstawiamy poniżej!

Odpowiednie buty dla dzieci wysokiej jakości? Zobacz elastyczne buty barefoot od Bosej Stópki

Pierwszą właściwością obuwia, na którą należy spojrzeć, jest odpowiedni dobór rozmiaru z zapasem (od 5 do 12mm), rzeczywista wygoda chodzenia, odpowiedni kształt podeszwy oraz elastyczna konstrukcja która może pracować razem ze stopą nie ograniczając jej motoryki,. Stópka dziecięca musi być bardzo dobrze chroniona przed różnymi czynnikami, które mogą ją podrażnić lub zranić. Beztroski maluch wykonuje szereg spontanicznych ruchów, co może rodzić ryzyko nabycia przez niego kontuzji. Dobra odpowiedni kapeć nie może być jednak zbyt sztywny, wąski, mocno zabudowany ani za ciężki, ponieważ może to powodować wady postawy oraz deformację stóp. Jednym z najczęściej wybieranych rodzajów bucików domowych są te zaliczane do rodzaju barefoot. Są to niezwykle lekkie, elastyczne kapcie, które nie ograniczają ruchów stopy. Ich ideą działania jest imitowanie prawdziwego uczucia poruszania się boso. Można zatem stwierdzić, że dziecko wyposażone w takie kapcie będzie mogło w całkowicie naturalny sposób nabywać pierwsze umiejętności chodzenia. Buciki niemowlęce cechuje wysoka elastyczność oraz cienka (ale i odpowiednio wytrzymała) podeszwa. Dzięki wyposażeniu w rozszerzony kąt zapięcia, bucik jest dostosowany do różnych rozmiarów stópek – także tych ponadprzeciętnych.

buciki niemowlęce

Moda na super lekkie i elastyczne kapcie dziecięce? Zobacz dlaczego rodzice i dzieci je kochają

Bosa Stópka ma misję w której chce pomóc rodzicom i ich edukować z zakresu odpowiedniego doboru zdrowego obuwia i kapci dla dzieci, tak aby w przyszłości ich dzieci uniknęły wielu nieciekawych dolegliwości. Pamiętaj, że najlepsze i najzdrowsze jest chodzenie bez kapci czy butów. Jak już zakładamy kapcie to chodzenie w nich powinno być dla dziecka przyjemne, dlatego ważne są nie tylko wygoda i dobre dopasowanie, ale także elastyczność konstrukcji i podeszwy oraz odpowiedni jej kształt jak najbardziej zbliżony do kształtu stopy. Nie zawsze jednak maluchy odnoszą się z entuzjazmem do pomysłu swoich rodziców. Dlatego też polecamy wykorzystanie wszystkich przyjaznych metod, które pozwolą dziecku cieszyć się swoimi nowymi kapciami.

Jeśli uda nam się przekonać pociechę (oraz dziadków), że chodzenie bosych bucikach jest czymś fajnym, to sukces gwarantowany! Wasze dziecko już nie będzie chciało zakładać innych kapci lub butów, co potwierdzają opinie naszych Bosostópkowiczków i zachęcamy do zapoznania się z nimi. Użytkowanie kapci nie jest wskazane przez cały czas. Pozwólmy maluchowi poruszać się także boso, ponieważ będzie to bardzo korzystne dla jego rozwoju motorycznego. Jakościowe kapcie dla dzieci pozwalają na sprawne poruszanie się, ale nie trzeba ich zakładać za wszelką cenę. Dlaczego? Jeśli zauważymy, że maluch krzywo stąpa albo w jakikolwiek inny sposób męczy się w domowych bucikach – to znak, że prawdopodobnie dokonaliśmy złego wyboru obuwia.

kapcie dla dzieci

Wyjątkowe buciki niemowlęce na pierwszy etap rozwoju malucha

Dobre buciki niemowlęce muszą spełniać szereg pożądanych parametrów technicznych. Nie mogą być to zwykłe kapcie, które użytkujemy my, dorośli. Kapcie powinny być wykonane z wysoce elastycznych i miękkich materiałów., zdecydowanie bardziej podatnych na wyginanie, niż jest to w przypadku innych rodzajów butów. Przed zakupem zmierzmy dokładnie rozmiar stópki dzieciaka to bardzo ważne. Chodzi o to, aby uniknąć zbyt dużego uciskania stopy, która będzie powodowała deformację stopy! W młodym wieku stopa jest chrzęstna i bardzo podatna na takie deformacje. Warto pomyśleć także o nas samych. Buciki powinny być łatwe do założenia i zdjęcia – ułatwiamy sobie w tym sposobem cały ten proces.

Mamy ogromną nadzieję, że powyższe rady pomogą Ci wybrać odpowiedni zestaw bucików do domu dla Twojego dziecka. Dobre dopasowanie butów niemowlęcych do stópek jest bardzo ważne, ponieważ wady i deformacje rozwijają się powoli przez lata i są dla nas niewidoczne uznając ten stan za normalny i naturalny. A wiadomo, że zawsze lepiej zapobiegać, niż martwić się o konsekwencje!

Poprzedni artykułNa jakie rzeczy należy zwrócić uwagę podczas zakupu pierwszych kaloszy?
Następny artykułObuwie Emel dla dzieci – ważny nie tylko pierwszy krok

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj