Muślin pikowany. Zalety tej delikatnej tkaniny

muślin pikowany

Muślin pikowany to nie tylko pięknie wyglądający materiał, ale również idealna propozycja na zastosowanie go podczas gorących dni. Lato to okres czasu, kiedy szczególnie chcemy czuć się komfortowo, a to może zapewnić głównie przewiewna odzież. Muślin pozwala oddychać skórze i jednocześnie gwarantuje uczucie lekkości niezależnie od wysokiej temperatury. Z pewnością tego typu tkanina stanowi podstawę letniej garderoby każdego z nas.

Czym jest pikowany muślin?

Muślin pikowany jest przede wszystkim przewiewnym i delikatnym materiałem. Zwykle jest on nieco transparenty, zatem daje pewność, że będzie idealnie przepuszczał powietrze przez co skóra może swobodnie oddychać. To przyjemna i miękka w dotyku tkanina, która dodatkowo zasługuje na większą uwagę choćby ze względu na jej nietypowe wykończenie.

Pikowany muślin posiada delikatnie pofalowaną czy też karbowaną strukturę. Warto zwrócić na to uwagę, gdyż wpływają one na właściwości oddychające materiału. Pomimo takiej struktury, tkanina muślin pikowany nie podrażnia naskórka, który jest z pewnością najbardziej podatny na różnorodne czynniki zewnętrzne oraz uszkodzenia. Muślin pikowany jest polecany nawet najmłodszym dzieciom.

pikowany muślin

Zalety muślinu pikowanego

Występują różnorodne zalety muślinu pikowanego decydujące o tym, że duża liczba konsumentów decyduje się właśnie na ten materiał. Tkanina muślin pikowany posiada także szerokie zastosowanie. Pikowany muślin jest ceniony za swoją zwiewność oraz delikatność. Dzięki zdolności do odprowadzania wilgoci, skóra może swobodnie oddychać.

Zalety muślinu pikowanego to także jego trwałość i wytrzymałość. Pomimo tego, że materiał jest delikatny to nie niszczy się szybko. Na tego typu pozytywne cechy wpływa specjalny splot. Dzięki niemu tkanina staje się odporna na ewentualne odkształcenia czy też zniszczenia. Dodatkowo, przestrzegając właściwej pielęgnacji, można mieć gwarancję, że pikowany muślin zachowa swoją pierwotną formę na lata.

Muślin pikowany jest dedykowany m.in. alergikom. Nie wywołuje on jakichkolwiek podrażnień bądź uczuleń nawet na delikatnej i wrażliwej skórze. Ciekawostką jest to, że inne zalety muślinu pikowanego to jego ochrona przed negatywnym działaniem promieni UV, które jak wiadomo – mogą być szkodliwe. Ponadto, pikowany muślin to również produkt zgodny z bieżącymi zasadami ekologii. Warto zwrócić uwagę, że tkanina muślin pikowany powstaje przede wszystkim z bawełny, natomiast do obróbki nie stosuje się jakichkolwiek substancji, które mogłyby być szkodliwe.

Biorąc pod uwagę użytkowanie muślinu to niewątpliwe jest, iż trzeba pamiętać o łatwym prasowaniu tego materiału. Zaledwie kilka ruchów żelazka sprawi,  że tkanina będzie gładka i gotowa do ponownego zastosowania. Pewne jednak warianty sprawiają, iż z racji struktury można nawet uniknąć tej czynności, a tkanina muślin będzie pięknie prezentować się.

tkaniny naturalne

Tkanina muślin pikowany – charakterystyka

Pikowanie na materiale jest zwykle utworzone z mniejszych rombów. Trzeba przyznać, że pięknie ono prezentuje się. W praktyce, opierając się na bazie tej tkaniny można stwierdzić, iż pikowanie jest niezwykle praktyczne. Dzięki takiemu ułożeniu można ciąć dany materiał w różnych kierunkach co pozwoli uniknąć ewentualnych większych strat materiałowych.

Tkanina muślin pikowany idealnie nadaje się na dziecięcą pościel, kolony, poduszeczki, a nawet przyjemne otulacze. Dodatkowo, można z nich stworzyć niepowtarzalne ochraniacze na łóżeczko, jak również maty dziecięce, na których maluszki będą rozwijać się. Zarówno piękny wygląd oraz wysoka jakość produktu to gwarancja, że muślin pikowany jest niewątpliwie praktycznym materiałem.

Szukasz sprawdzonych tkanin dobrej jakości? Zapraszamy do sklepu naszego Partnera: Minky Minky – Tkaniny naturalne

Poprzedni artykułRehabilitacja stomatologiczna u dzieci – jak przebiega i z czym pomaga?
Następny artykułPodróż z dzieckiem za granicę – o czym warto pamiętać?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj