Metody na zdrowe opalanie: kosmetyki brązujące, opalanie natryskowe, olejek marchewkowy, dieta

Metody na zdrowe opalanie: kosmetyki brązujące, opalanie natryskowe, olejek marchewkowy, dieta

Opalanie natryskowe, balsam brązujący czy olejek marchewkowy to bezpieczny sposób na piękną i promienną opaleniznę, bez konieczności spędzania wielu godzin na ostrym słońcu. Naturalną metodą na delikatne przyciemnienie karnacji jest również włączenie do codziennej diety produktów bogatych w beta karoten, np.: marchwi, moreli, pomarańczy czy papryki.

Skóra delikatnie muśnięta słońcem wygląda apetycznie i zdrowo. Opalanie się na słońcu, zwłaszcza bez odpowiedniego zabezpieczenia, w postaci kosmetyków z filtrem, powoduje szybsze starzenie się skóry, jej przesuszanie a nawet podrażnienia. Bezpieczne metody opalania bez udziału promieni UV eliminują te problemy, a również zapewniają efekt skóry muśniętej słońcem.

Opalanie natryskowe

Opalanie natryskowe to najszybszy sposób na osiągnięcie złocistej opalenizny bez udziału szkodliwego promieniowania UV. Zabieg polega aplikacji na ciało specjalnego płynu w postaci mgiełki, która zawiera w sobie substancję DHA, czyli dihydroksyaceton. Agencja Żywności i Leków (Food and Drug Administration), z siedzibą w Stanach Zjednoczonych, umieściła powyższą substancję na liście dozwolonych i bezpiecznych dla skóry składników w kosmetykach, jednak przy jego stosowaniu należy zakrywać błony śluzowe oraz oczy. Opalenizna to natryskowym opalaniu, na ogół, utrzymuje się od 5 do 14 dni.

Balsam brązujący

Balsam brązujący przyciemnia skórę, ponieważ zawiera, wspomniany wyżej, dihydroksyaceton (DHA), ale w niewielkim stężeniu. Stosowanie kosmetyku jest całkowicie bezpieczne. Efekt opalenizny niestety nie utrzymuje się długo i zwykle zmywa się już po pierwszej kąpieli, ale skóra nie jest narażona na szkodliwe działanie słońca, aby się zarumienić. O negatywnych skutkach oddziaływania promieni UV na skórę można przeczytać na stronie: zdrowie.tvn.pl.

Krem brązujący do twarzy

Na rynku kosmetycznym dostępne są również kremy do twarzy o właściwościach brązujących, które dodatkowo posiadają filtr UV. Kosmetyki zawierają w sobie bezpieczne dla cery składniki, takie jak: masło shea czy olej z orzechów brazylijskich i makadamia, które dodatkowo pielęgnują i nawilżają delikatną skórę twarzy.

Olejek marchewkowy

Słoneczną opaleniznę bez udziału promieni słonecznych zapewnia również olejek marchewkowy. Naturalny kosmetyk wykazuje właściwości brązujące dzięki zawartości beta karotenu, który delikatnie przyciemnia koloryt skóry, powodując, że wygląda na zdrową i lekko muśniętą słońcem. Olejek marchewkowy może być stosowany bezpośrednio na skórę.

Naturalna opalenizna za pomocą diety

Zdrowy odcień skóry można uzyskać dodając do codziennej diety produkty bogate w beta karoten. Należą do nich, np.: marchew, słodkie ziemniaki, czyli bataty, papryka, pomarańcze, mango, pomidory, melon, nektarynka, dynia oraz morele. Należy jednak pamiętać, że jedzenie produktów bogatych w beta karoten w nadmiarze, może spowodować zabarwienie się skóry na pomarańczowo.

Poprzedni artykułZaproszenia na Komunię – czy to konieczność?
Następny artykułMatki karmiące często tego nie wiedzą – tym przedmiotem możesz sobie zaszkodzić

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj