Brulion jako skarbnica wspomnień

Pisanie pamiętników to hobby, które nie jest przeznaczone wyłącznie dla nastolatek. Każdy może skorzystać na prowadzeniu własnego dziennika, który niekoniecznie będzie służył wyłącznie do zapisywania codziennych zdarzeń.

Pamiętnik nie jedno ma imię

Pamiętniki zwykło się kojarzyć z codziennymi, dość prozaicznymi wpisami dotyczącymi tego, co wydarzyło się w ciągu dnia. Jeśli lubimy prowadzić tego typu notatki, nic oczywiście nie stoi na przeszkodzie, aby to robić. Jednak warto uruchomić swoją kreatywność i stworzyć pamiętnik, do którego faktycznie będziemy chcieli powracać po latach i dzięki któremu przypomnimy sobie zarówno ważne dla nas chwile, jak i sposób naszego myślenia w pewnym okresie życia.

Pamiętniki i dzienniki bywają także polem do ćwiczenia własnego kunsztu literackiego. Eksploracja talentu może mieć miejsce nie tylko jednak na polu umiejętności lingwistycznych, ale i graficznych. Niektórzy decydują się na prowadzenie pamiętników w formie obrazowej czy nawet komiksowej.

Do każdej z form prowadzonych zapisków potrzebny będzie odrobinę inny rodzaj nośnika. Na całe szczęście w sklepach papierniczych można odnaleźć bruliony, które sprostają każdemu, nawet największemu, wyzwaniu.

Który brulion będzie dla Ciebie?

Jeśli jesteś człowiekiem słowa, wybierz brulion, w którym będzie Ci się wygodnie pisać. Ułatwią Ci to linie, kratki lub kropki, które w ostatnim czasie zawładnęły rynkiem papierniczym i często pojawiają się w zeszytach do notatek. Zwróć również uwagę, czy wybrany przez Ciebie brulion jest szyty nićmi czy klejony. Ten drugi rodzaj może nie wytrzymać próby czasu i chociaż stosunkowo łatwo się z niego wyrywa kartki (co również ma swoje zalety), nie sprawdza się, jeśli chcemy prowadzić swoją skarbnicę wspomnień.

Sięgając po brulion sprawdź, jak się go otwiera i rozkłada. Nie wszystkie grube zeszyty pozwalają na to, aby wygodnie się w nich pisało po lewej stronie.

Jeżeli z kolei lubisz swoje notatki urozmaicać rysunkami i generalnie brulion ma Ci służyć do prowadzenia zapisków w formie graficznej, wybierz zeszyt gładki, najlepiej z papieru o większej gramaturze. Dzięki temu Twoje rysunki będą mogły być mocno nasycone kolorami za sprawą flamastrów czy w niektórych przypadkach nawet farbek.

Jeżeli Twój brulion ma pomieścić także zdjęcia, sięgaj raczej po mniejsze objętościowo zeszyty. W takim przypadku wygodniej będzie prowadzić skarbnicę wspomnień, jeśli nie będzie ona miała 200 kartek. Zwróć uwagę, aby strony były wystarczająco mocne, aby dało się do nich przykleić zdjęcia bez ryzyka przenikania kleju na drugą stronę.

Oceniaj brulion po okładce

Bez wątpienia Twój pamiętnik potrzebuje odpowiedniej oprawy. Dlatego w czasie wyboru brulionu warto poświęcić czas na zapoznanie się z różnymi wzorami okładek. W dobrej jakości sklepach papierniczych dostępnych jest mnóstwo różnorodnych brulionów, które zachwycają dbałością o detale i estetyką. Co ciekawe, bruliony nie muszą mieć okładek o gładkiej fakturze: dostępne są również takie imitujące obicie materiałem czy nawet skórą. Jeśli lubisz zajmować się rękodziełem, być może będziesz chciał samodzielnie oprawić swój brulion: w takim wypadku warto od razu zakupić potrzebne do tego materiały.

Poprzedni artykułDlaczego warto kupować dzieciom drewniane zabawki?
Następny artykułGry planszowe – doskonała rozrywka dla osób w każdym wieku

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj