Jaki wózek dla dziecka?

jaki wózek dla dziecka

Jaki wózek dla dziecka kupić?

Pytanie o idealny wózek dla dziecka dręczy rodziców nie tylko ze względu na wielorakie modele dostępne dziś na rynku, ale przede wszystkim z uwagi na dyskusje o równowadze pomiędzy funkcją a estetyką pierwszego w życiu pojazdu dla naszego maleństwa. Jaki wózek dla dziecka kupić? To zależy od kliku odpowiedzi na nasze potrzeby.

Wózki głębokie dla niemowląt

Wózek dla niemowlaka powinien być wykonany z przyjaznych, ekologicznych, a przede wszystkim antyalergicznych materiałów. Poleca się skóry ekologiczne, wykładane naturalnymi wykończeniami takimi jak bawełna, len lub mieszanki materiałów organicznych. Warto zwrócić uwagę, aby wózek nie był zbyt głęboki, gdyż kontakt dziecka z otoczeniem, w odpowiedniej proporcji, wpływa na jego harmonijny rozwój. Dziecko musi widzieć otoczenie z odpowiedniej perspektywy. Drugą ważną cechą odpowiedniego wózka głębokiego jest jego stabilność. Kosz dla dziecka musi być osadzony na solidnym stelażu, jednocześnie umożliwiającym delikatne kołysanie. Wiele firm oferuje dziś modele z regulacją wysokości stelażu, więc warto zainwestować w takie rozwiązania.

Wózek dla dziecka – Uwaga na koła wózka dla dziecka

Kluczowym elementem dla naszej mobilności z wózkiem, jest budowa jego kół. Trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie, czy wózek ma tylko służyć w mieście i na powierzchniach asfaltowo-chodnikowych, czy też będziemy go używać w trakcie dłuższych spacerów lub wypadów za miasto. W pierwszym przypadku wystarczą nam zdecydowanie koła piankowe, najczęściej wymienne, w drugim natomiast warto rozważyć kupno modelu z kołami pompowanymi, gdyż ich ergonomia i zdolność dopasowywania się do zmiennego podłoża jest znacznie większa. Wprawdzie możliwość utraty powietrza w kole może wymagać serwisowania, ale w ostatecznym rozrachunku, rozwiązanie to sprawdza się na długie lata i może służyć kilkorgu dzieciom.

Wózek dla dziecka – Rączka wózka

Przy kupnie wózka warto zwrócić uwagę na stabilność i poręczność rączki wózka. To przecież nasz napęd, jako pchających wózek. Warto zwrócić uwagę na stosunek rączki do stelaża tak, by nasz kręgosłup mógł pracować bez konieczności nadmiernego wychylania się do przodu lub nacisku rąk. W perspektywie wielu godzin spędzonych na spacerach, ból pleców nie jest pożądany, a do tego właśnie prowadzi źle wyprofilowana rączka.

Wózek dla dziecka – Gadżety

Choć dodatkowe wyposażenie wózka zalicza się do gadżetów, ważne jest zaopatrzenie danego modelu wózka w półeczkę na zakupy lub dziecięce rzeczy. Czasem przydadzą się też dodatkowe kieszonki ukryte w obudowie lub pelerynki przeciwdeszczowe do wózka.

Poprzedni artykułJak obliczyć dni płodne? Kalendarz dni płodnych
Następny artykułJaki fotelik samochodowy dla dziecka wybrać?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj