Polsko – kolumbijska klasa podstawowa

Polsko – kolumbijska klasa podstawowa

Niemal 10 000 km dzieli polski Olsztyn od kolumbijskiej Bogoty. Tymczasem wczoraj uczniowie ze szkół w obu tych miastach mieli okazję wziąć udział we wspólnej lekcji, podczas której bliżej poznali siebie oraz swoje kraje. Połączenie możliwe było dzięki firmie Samsung i jej technologii.

Technologie cyfrowe zmieniają oblicze naszego świata – skracają dystanse i otwierają zupełnie nowe możliwości kontaktu i porozumienia. Ważne jest więc, aby oswajać z nimi kolejne pokolenia już od najmłodszych lat. Jednak samo wręczenie dziecku tableta czy smartfona nie wystarczy, należy bowiem pokazać mu, jakie możliwości daje technologia zawarta w tym urządzeniu. Tu ogromną rolę do odegrania mają szkoły, które powinny jak najszerzej wykorzystywać cyfrowe rozwiązania w edukacji, aby pokazać uczniom, że np. sieć internetowa to nie tylko niemal nieograniczone źródło rozrywki, ale także skarbnica wiedzy czy narzędzie, dzięki któremu można poznać ludzi z innych krajów i regionów.

Dlatego wczoraj z inicjatywy polskiego i kolumbijskiego przedstawicielstwa firmy Samsung odbyła się niecodzienna lekcja, w której wspólnie uczestniczyli uczniowie z Olsztyna i Bogoty. Obie szkoły połączył telemost. W ramach zajęć, dzięki wykorzystaniu interaktywnego monitora Samsung, dzieci wzajemnie uczyły się zwrotów odpowiednio w polskim i hiszpańskim języku oraz opowiadały o swoich krajach. Wykorzystując zaś tablety i narzędzia do przeprowadzania wirtualnego quizu miały także szansę sprawdzić swoją wiedzę na temat Kolumbii i Polski. Zadania były dostosowane do wieku i możliwości uczestników lekcji.

– Chcemy przez tego rodzaju inicjatywy, które pokazują możliwości współczesnych rozwiązań cyfrowych, inspirować nauczycieli i rodziców do jak najbardziej kreatywnego wykorzystywania technologii i wyróżniać dobre przykłady ich zastosowań – komentuje spotkanie Magdalena Olborska z Samsung Electronics Polska.

W Polsce gospodarzem wyjątkowej lekcji on-line była Jolanta Okuniewska – nauczycielka, która za swoje działania została nominowana w 2016 roku do finału międzynarodowego konkursu Global Teacher Prize. Z firmą Samsung współpracuje już od dawna w ramach programu Mistrzowie Kodowania, który popularyzuje programowanie wśród dzieci w Polsce. Według niej zajęcia z wykorzystaniem telemostu to inwestycja w przyszłość dzieci. – Takie spotkania poszerzają horyzonty, pokazują, że mimo różnic jesteśmy podobni. Dzięki nim rozbudzamy ciekawość poznawczą uczniów, pokazujemy jak ważna jest znajomość języków obcych i że wszystko jest możliwe. Jestem bardzo szczęśliwa, że moi mali uczniowie odbyli taką fascynującą podróż do Kolumbii – podsumowuje.

Dzięki nowym technologiom i ich możliwościom szkoła może dziś stać się prawdziwym oknem na świat, co udowodniła wspólna inicjatywa Samsung z Polski i Kolumbii. Szanse, jakie się z tym wiążą dla młodych ludzi, są ogromne, a znaczenie tego typu doświadczeń dla dalszego rozwoju i późniejszego funkcjonowania w dorosłym życiu – nie do przecenienia.

O firmie

Samsung inspiruje świat i kształtuje przyszłość poprzez wyjątkowe idee oraz innowacyjne technologie. Firma Samsung aktywnie kreuje i definiuje nowe standardy w świecie telewizorów, smartfonów, urządzeń ubieralnych, tabletów, rozwiązań cyfrowych, systemów sieciowych, pamięci, technologii LSI, półprzewodników oraz rozwiązań LED.
Więcej informacji można znaleźć na stronach: http://samsungmedia.pl oraz http://news.samsung.com.

Poprzedni artykułGdzie na wakacje z dzieckiem?
Następny artykułDla perfekcyjnej ochrony skóry malucha

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj