Emolienty dla niemowląt i dzieci

Emolienty dla niemowląt i dzieci

W dzisiejszych czasach problemy skórne dotyczą niestety wielu niemowląt i dzieci. Atopowe zapalenie skóry, skaza białkowa, wypryski alergiczne i różnego rodzaju zmiany związane z podrażnieniami to najczęściej wymieniane dolegliwości. Pytanie z kolei powtarza się wciąż jedno: czego użyć, żeby pomogło?

Czym są emolienty?

Emolienty to kosmetyczne preparaty z kategorii hipoalergicznych, których głównym zadaniem jest natłuszczenie suchej, delikatnej i podrażnionej skóry – pierwotnie były przeznaczone głównie dla osób borykających się z atopią i związanymi z nią wypryskami skórnymi. Skóra atopowa to taka, której równowaga lipidowa jest zaburzona, w wyniku czego zbyt szybko traci wodę. Przesuszenie i podrażnienia towarzyszące atopii wymagają regularnej pielęgnacji, m.in. właśnie emolientami, które tworzą swoistą barierę ochronną i zapobiegają utracie wilgoci. Przyczyniają się one także do odbudowy płaszcza hydrolipidowego oraz łagodzą pojawiające się stany zapalne i uporczywy świąd. Główny składnik emolientów to powszechnie znana parafina, która wzbogacona o olejki mineralne i inne dobroczynne substancje świetnie sprawdza się w przypadku skóry atopowej. W składzie takich kosmetyków przeznaczonych dla najmłodszych nie znajdziemy związków barwiących, zapachowych i pieniących – wszystko po to, aby zredukować do minimum ryzyko pojawienia się reakcji alergicznej a w efekcie zaostrzenia zmian. Zarówno wśród emolientów drogeryjnych, jak i aptecznych znajdziemy:

  • Emulsje i żele do mycia
  • Szampony
  • Płyny do kąpieli
  • Kremy i balsamy
  • Mleczka pielęgnacyjne

Jakie emolienty dla dzieci wybrać?

Na rynku znajdziemy wiele marek emolientów dla niemowląt i dzieci. Jedną z nich jest np. Linomag. Główny składnik tych kosmetyków to olej lniany, który jest źródłem cennych dla organizmu kwasów Omega-3 i Omega-6 oraz witaminy E. Takie zestawienie pozytywnie wpływa na skórę dziecka i świetnie sprawdza się w przypadku jej codziennej pielęgnacji. Należy jednak pamiętać, że każda skóra jest inna i nietrudno o jej większe podrażnienie, dlatego przed dokonaniem wyboru, aby zaopatrzyć się w większą ilość kosmetyków, warto zawsze przetestować pojedyncze produkty w celu upewnienia się, że sprawdzą się one w tym konkretnym przypadku.

Poprzedni artykułKlapki ortopedyczne – wady i zalety
Następny artykułZaproszenia na Komunię – czy to konieczność?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj