Łóżeczko dla dziecka – jakie wybrać?

Łóżeczko dla dziecka - jakie wybrać?

Jakie łóżeczko dla dziecka wybrać?

Wybór odpowiedniego łóżeczka dla dziecka jest bardzo ważny. To od jakości jego wykonania i funkcjonalności zależy, czy maluch będzie się odpowiednio wysypiał, a dobry sen – jak wiadomo – jest niezwykle istotny dla prawidłowego rozwoju.  Najpopularniejszym typem łóżeczek w dalszym ciągu są te wykonane z drewna, posiadające szczebelki i regulowaną wysokość części z materacem.

Łóżeczko rosnące z dzieckiem czy tradycyjne łóżeczko dla niemowlaka?

Dostępne są modele z dodatkowymi szufladami na dole, umożliwiającymi przechowywanie koców, pościeli, pieluszek i innych potrzebnych do codziennej pielęgnacji dziecka rzeczy. Istnieje też możliwość montażu dodatkowych płóz, dzięki którym łatwo można przerobić zwykłe łóżeczko na takie z funkcją kołysania. Ten typ łóżeczka sprawdzi się zarówno u niemowląt, jak i nieco starszych dzieci.

Łóżeczko dla dziecka –  jak ustawić?

W przypadku noworodków najwygodniej będzie ustawić materac ze stelażem jak najwyżej, tak aby rodzice mieli łatwy dostęp do malucha. Wraz z rozwojem zdolności motorycznych dziecka, część do spania należy obniżać. Wpłynie to pozytywnie na bezpieczeństwo malca, bo zapobiegnie jego przypadkowemu wypadnięciu. Wśród modeli przeznaczonych dla najmłodszych, dużą popularnością cieszą się także łóżeczka ma metalowym stelażu, z bokami wykonanymi ze wzmocnionego tekstylnego materiału i specjalnym okienkiem z transparentnej siateczki.

Łóżeczko dla dziecka z okienkiem

Dzięki takiemu „okienku” rodzice mają możliwość obserwowania maluszka i czuwania nad jego bezpieczeństwem, bez konieczności wychodzenia z łóżka. Opisywany model można łatwo złożyć i przenieść, a ponieważ dolny stelaż ma postać metalowego stojaka, łóżeczko można maksymalnie dosunąć do kanapy, łóżka lub sofy, na której śpią rodzice.

Jakie łóżeczko dla dziecka?

Kilkuletnie dzieci mogą już spokojnie spać na normalnych łóżkach. Najbardziej korzystne dla ich zdrowia są modele ze specjalną ramą i odpowiednio dobranym materacem.  Ten ostatni element jest najważniejszy dla komfortu maluchów. Specjaliści zalecają, by materac w dziecięcym łóżeczku był stosunkowo twardy i wykonany z naturalnych surowców, zapewniających odpowiednią cyrkulację powietrza.

Łóżeczko dla dziecka – na co jeszcze zwrócić uwagę?

Ważne jest też, by łatwo dało się go wyczyścić. Najlepiej, jeśli występuje w komplecie ze zdejmowanym pokrowcem, który można zdjąć i wrzucić do pralki. Co do samej ramy łóżka – warto zwrócić uwagę na to, by nie posiadała ona ostrych krawędzi i niebezpiecznych elementów, które mogłyby wyrządzić maluchowi krzywdę. Opływowy kształt i wezgłowie obite miękką tkaniną na pewno spodobają się dzieciom, a i rodzice będą mogli spać spokojnie wiedząc, że ich pociecha ma zapewnione odpowiednie warunki do wypoczynku.

Poprzedni artykułInwazyjne i nieinwazyjne badania prenatalne
Następny artykułJakie krzesełko do karmienia dla dziecka?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj