Catering szkolny – czy to dobry wybór dla ucznia?

Catering szkolny – czy to dobry wybór dla ucznia?

Coraz więcej szkół korzysta z usług firm cateringowych. Czy rzeczywiście to dobry wybór dla uczniów, u których zdrowa dieta ma bardzo duże znaczenie?

Szkolne stołówki nie działają już we wszystkich placówkach. W wielu z nich są zamykane z powodów finansowych, ponieważ ich utrzymanie i dostosowanie do obowiązujących obecnie norm jest bardzo kosztowne. Aby zapewnić uczniom wyżywienie, szkoły decydują się wtedy najczęściej na catering szkolny.

Mity na temat cateringu szkołach

Wielu rodziców obawia się jednak, że żywienie w formie cateringu nie jest zbyt dobrym pomysłem dla uczniów. Dlaczego? Zwykle kojarzymy je z niesmacznymi potrawami, które są dostarczane na miejsce jako zimne. Także uważamy, że do ich przygotowywania wykorzystuje się najtańsze produkty. Jak jest w rzeczywistości?

Catering szkolny – smacznie, zdrowo i tanio

Dobre firmy cateringowe dbają o to, aby oferować swoim klientom wyżywienie na najwyższym poziomie. To szczególnie ważne w przypadku cateringu szkolnego, ponieważ odpowiednia dieta ma bardzo duże znaczenie dla rozwoju dzieci i młodzieży. Właśnie dlatego firmy cateringowe obsługujące szkoły, przedszkola, a także żłobki zatrudniają fachowych dietetyków, którzy przygotowują odpowiednie menu dla najmłodszych, wykorzystują różnorodne składniki, głównie te świeże i sezonowe, a także dbają o smak oraz atrakcyjną prezentacje dań. Co więcej, dodatkowym plusem usług cateringowych jest ich przystępna cena – dzięki temu rodzice nie muszą ponosić wysokich kosztów związanych z wyżywieniem dziecka w placówce szkolnej.

Catering szkolny – rodzic ma zdanie!

Oczywiście, na rynku działają nie tylko firmy cateringowe godne rekomendacji, ale również takie, których oferta nie jest zbyt atrakcyjna. Rodzice powinni jednak pamiętać wtedy o tym, że mają możliwość wyrażenia swojego zdania i wpłynięcia na decyzję szkoły o wyborze firmy cateringowej – w ten sposób dzieci będą mogły uzyskać szansę na korzystanie z cateringu najwyższej jakości.

Poprzedni artykułAlergia skórna u niemowląt – jak postępować?
Następny artykułGarderoba małego mężczyzny – bluzy chłopięce

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj