Na jakie rzeczy należy zwrócić uwagę podczas zakupu pierwszych kaloszy?

Nie dziwi nikogo fakt, że dzieci ponad wszystko uwielbiają dobrą zabawę. Ponadto znajdziemy całe mnóstwo maluchów, które szczególnie lubią spędzać czas na zewnątrz bez względu na panujące warunki atmosferyczne. Dodatkowo możliwość skakania w kałużach, zabawy w błocie i deszczu dają im wiele frajdy. Rodzice niekoniecznie lubią takie aktywności fizyczne swoich pociech, gdyż obawiają się, że dziecko się przeziębi, przemoknie i tak dalej. Obawy to są całkowicie uzasadnione, gdyż szczególnie w sezonie jesiennym bardzo łatwo o różnego rodzaju infekcje wirusowe i bakteryjne. Jednak warto wiedzieć o tym, że możemy znacznie przyczynić się do zapewnienia naszym dzieciom bezpieczeństwa, jeżeli dobrze wyposażymy jego szafę i zakupimy odpowiednie obuwie. Co przyda się w trakcie jesiennej pluchy? Zastanowimy się nad tym w dalszej części naszego tekstu.

Obuwie na każdą okazję

Wybierając odpowiednie buty, które poradzą sobie z kałużami i zapewnią dzieciom świetną zabawę nawet wtedy, gdy na zewnątrz jest deszczowa, musimy zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii. Oczywiście mówimy tutaj o odpowiednich kaloszach, gdyż są to buty wielozadaniowe i jednocześnie powinny być nieprzemakalne. Tak naprawdę buty te, w przeciwieństwie do trampek, butów sportowych, czy półbutów, są niezwykle wytrzymałe i wodoodporne. Ponadto należy zwrócić uwagę na takie modele, które będą zapewniały dzieciom odpowiednią przyczepność nawet na wilgotnym podłożu.

Kupujemy pierwsze kalosze dla dzieci

Oczywiście na rynku znajdziemy mnóstwo różnorodnych rozwiązań, które zasługują na szczególną uwagę. Jednak niewątpliwie nie powinniśmy sięgać po produkty z najniższej półki cenowej, gdyż mogą one nie spełniać swojej podstawowej funkcji. Naturalnie dobierając kalosze dla dziecka, koniecznie należy wybrać odpowiedni rozmiar. Kluczowe jednak jest to, by maluchów w butach posiadał odpowiedni luz. Możemy przyjąć, że może być to około 1 cm. Wtedy będziemy mieli pewność, że dziecko będzie czuło się w butach komfortowo, a jednocześnie stopie zapewnimy pełny zakres ruchów. Dodatkowo, jeżeli zainwestujemy w kolorze wysokiej jakości, warto pamiętać o tym, że mogą one posłużyć na różne pory roku. Przydatne będą nie tylko jesienią, ale również wczesną zimą, czy nawet wiosną. Dlatego warto zwrócić uwagę na modele, które posiadają odpowiedni wkład ocieplający. Takie rozwiązanie zazwyczaj bez problemu możemy wyciągnąć z obuwia, a w razie potrzeby włożyć. Ponadto bardzo często dzieciom dodatkowo zakładamy ciepłe skarpetki, dlatego nieco większy rozmiar będzie naprawdę dobrym wyborem.

Istotną kwestią, która powinna być decydująca podczas wyboru odpowiednich kalosze dziecięcych, to między innymi bezpieczeństwa. Dlatego też należy zwrócić uwagę na wykonanie obuwia, a także uwzględnić, z czego została przygotowana podeszwa. Zazwyczaj będzie to kauczuk lub guma. Wybierając kalosze dla dzieci tak wykonane, będziemy mieli pewność, że surowce te zapewnią maluchom dobrą przyczepność trudności trakcie zabawy, w eliminują ryzyko poślizgu i tak dalej. Oprócz tego możemy zdecydować się także na podeszwę antypoślizgową, która będzie wykonana zarówno z mieszanki gumy, jak i dodatku tworzywa sztucznego. Takie rozwiązanie okaże się lżejsze, ale równie bezpieczne. Co więcej, musimy uwzględnić fakt, by podeszwa w obuwiu nie była całkowicie płaska, a wyposażona ząbki.

Oczywiście musimy zwrócić uwagę także na wysokość cholewki. Zbyt niskie buty mogłyby sprawić, że dostanie się do nich woda w trakcie intensywnej zabawy. Z kolei zbyt wysoki modele to często niekomfortowe rozwiązanie, które utrudnia chodzenie. Bezwzględnie jednak należy pamiętać o tym, wybrać kalosze lekkie.

Podsumowanie

Zarówno w sklepach internetowych, jak i w sklepach stacjonarnych znajdziemy różnorodne kalosze dla dzieci, które kuszą ciekawymi kolorami, wzorami i swoimi funkcjonalnościami. Niewątpliwie dzięki temu uda nam się znaleźć modele całkowicie dostosowane do podstawowych wymogów bezpieczeństwa, a także spełniające wymagania naszych pociech.

Poprzedni artykułGry planszowe – doskonała rozrywka dla osób w każdym wieku
Następny artykułKapcie dla dzieci – jakie wybrać? Podpowiadamy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj