Blogi parentingowe – co to takiego?

Rodzicielstwo wiąże się z mnóstwem wyzwań, nie tylko natury czysto praktycznej, ale przede wszystkim psychologicznej. Poszczególne decyzje podejmowane przez rodziców w związku z wychowywaniem swych pociech najczęściej mają wpływ na dziecko w jego dalszym życiu. Dlatego też osoby posiadające dzieci lub planujące rodzicielstwo chętnie sięgają po porady czy poznają punkt widzenia innych, bardziej doświadczonych rodziców. Z tego powodu ogromną popularność zdobyły blogi parentingowe. Czym one są i jaką spełniają funkcję?

Czy warto czytać blogi parentingowe?

Blog parentingowy to rodzaj internetowego pamiętnika rodzica, jednakże nie ogranicza się on tylko do codziennego opisywania sytuacji związanych z rodzicielstwem. Autorzy blogów parentingowych stawiają się w pozycji pewnego autorytetu lub są za taki uznawani przez czytelników. W związku z tym ich zdanie w kwestii rozwoju, żywienia, wychowania, nagradzania czy upominania dzieci, jest uważane za niezwykle cenne i pomocne. Ponadto niejeden blog parentingowy porusza także kwestie takie, jak:

– trudy i wyzwania związane z wychowaniem dziecka chorego,
– godzenie życia rodzinnego z zawodowym i inną aktywnością rodziców,
– moda dziecięca i niezbędne gadżety.

Najpopularniejsze i najbardziej poczytne blogi parentingowe zazwyczaj poruszają wiele różnych kwestii, umieszczonych w oddzielnych sekcjach. Jakie korzyści mogą mieć rodzice z czytania i śledzenia takich blogów? Z pewnością dla mniej doświadczonych matek i ojców jest to skarbnica wiedzy praktycznej, sprawdzonej przez autorów blogów. Dzięki takiej lekturze można także skonfrontować swój stan wiedzy z tym, w jaki sposób wychowują swoje pociechy inni rodzice. Bardziej prozaiczną korzyścią jest także możliwość nabycia wiedzy na temat najlepszego wózka, nosidła czy łóżeczka. Na blogach parentingowych są poruszane także nierzadko kwestie związane ze zdrowiem maluchów. Ta wiedza również może wzbogacić niejednego rodzica.

Blogi parentingowe - co to takiego?

Między nami, rodzicami…

Przykładem ciekawego, wartego poznania bloga, jest blog parentingowy agnieszkakudela.pl. Ta strona www to nie tylko sam parenting. W tym szerokim dziale można znaleźć takie zagadnienia jak: moda dziecięca i damska, karmienie piersią, recenzje i testy, pokój dziecięcy oraz inne porady dla rodziców. Oprócz tego blog zawiera takie zakładki, jak: moda, wnętrza, lifestyle, kariera czy podróże. To kompleksowe źródło wiedzy dla nowoczesnych rodziców, którzy oprócz wychowywania dziecka, chcą korzystać z życia w pełni także w innych aspektach.

Autorka bloga Agnieszka Kudela jest aktywną mamą dwójki małych dzieci. W swoim internetowym pamiętniku, którego adres łatwo zapamiętać, bo łączy w sobie imię i nazwisko i który cieszy się w ogromną popularnością w Sieci, dzieli się nie tylko swoimi doświadczeniami, ale także zdobytą wiedzą. To jednak nie tyle pamiętnik, co raczej uniwersalny poradnik dla rodziców. Można tam znaleźć wskazówki, jak wśród wielu gadżetów dla maluchów, wybrać te najbezpieczniejsze i najwyższej jakości. Agnieszka Kudela doskonale zachowuje równowagę między macierzyństwem a innymi aspektami życia, czego mogą z pewnością uczyć się on niej inne matki. Blog parentingowy agnieszkakudela.pl zapewnia swoim czytelnikom wiele godzin fascynującej lektury, bo od pierwszej litery można zauważyć, że jest on pisany nie tylko z profesjonalizmem, ale przede wszystkim z sercem.

Poprzedni artykułSkaleczenia u dziecka – jak przyspieszyć ich gojenie?
Następny artykułKlapki ortopedyczne – wady i zalety

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj