Obuwie Emel dla dzieci – ważny nie tylko pierwszy krok

Emel

Zdrowie dziecka i prawidłowy rozwój to dbanie od pierwszych chwil o jego komfort. Dotyczy to także – a może przede wszystkim – podstawowych czynności i ich nauki. Jedną z nich jest nauka chodzenia, a potem jej doskonalenie. Od doboru odpowiedniego obuwia w tej kwestii zależy bardzo wiele. Między innymi prawidłowa postawa i wygoda dziecka. Wie o tym producent ręcznie wykonanego obuwia dla dzieci – marka Emel.

Pierwszy krok w życiu dziecka, jak i następne kroki, to duża radość dla rodziców i wyzwanie dla pociechy. Podczas nauki chodzenia liczą się nie tylko pierwsze postawione kroki, ale i komfort, który tej czynności towarzyszy. Jest on zachętą do podejmowania dalszych prób i coraz dłuższych wycieczek. Buciki do nauki chodzenia odgrywają więc w tym procesie bardzo ważną rolę. Późniejszy dobór obuwia także ma ogromne znaczenie dla zdrowia dziecka. Stopy dziecięce wymagają szczególnej troski. To od ich prawidłowej budowy  i rozwoju zależy między innymi prawidłowa postawa. Dobrze dobrane buciki nie deformują stopy dziecka, nie ograniczają jej ruchów, a jednocześnie zapewniają jej odpowiednią stabilizację. Doskonały wybór w tym względzie – jeśli chodzi o pierwsze buty i nie tylko – to obuwie Emel. To buty, które powstają od początku do końca w wyniku rzadkiej dziś ręcznej produkcji obuwia dziecięcego.

Emel – marka z tradycją

Najlepsze produkty – dotyczy to także obuwia, które nosi dziecko – powstają w wyniku długiego doświadczenia. Tym właśnie może się pochwalić polska firma z Częstochowy, którą jest Emel. Buty dla dzieci są tam produkowane od ponad 30 lat. Firma specjalizuje się w ręcznej produkcji obuwia dziecięcego, co już wyróżnia ją spośród innych firm. Firma została doceniona nie tylko przez rodziców dzieci w Polsce i na świecie, ale i przez ekspertów. Buciki Emel zostały uhonorowane szeregiem certyfikatów, należą do nich między innymi: 

  • znak Zdrowa Stopa – nazwa mówi sama za siebie – takie wyróżnienie to pewność, że noszone przez dziecko obuwie nie wpłynie negatywnie na prawidłowy rozwój i funkcjonowanie stopy, a tym samym na postawę dziecka;
  • pozytywna opinia Instytutu Matki i Dziecka;
  • Europejska Gwarancja Najwyższej Jakości.

To tylko część certyfikatów, które uzyskały buty Emel, świadczące również o tym, że buty dla dzieci Emel zostały docenione nie tylko w Polsce. 

Buciki Emel – jak powstają

Jak już wcześniej wspomniano, buty dla dzieci Emel to wynik całkowitej ręcznej produkcji. A to gwarantuje dopracowanie buta w każdym celu. Nie ma w tym względzie przypadkowości. Przy produkcji wykorzystywane są nie tylko materiały wysokiej jakości, takie jak skóra naturalna charakteryzująca się wyjątkową delikatnością, ale i wytrzymałością. Każdej parze butów jest poświęcony odpowiedni czas – także jeśli chodzi o leżakowanie ich na szewskich kopytach. Co ważne, nie tylko kopyta są wykonywane przez firmę Emel samodzielnie. W produkcji bucików Emel nie korzysta się także z gotowych podeszw. Wynika to z tego, że produkcja obuwia jest poprzedzona odpowiednią analizą budowy stopy dziecka. Jest to szczególnie ważne przy produkcji takich butów jak buty do nauki chodzenia, tzw. roczki Emel. 

Buty Emel – czym się charakteryzują

Buty Emel to przede wszystkim obuwie wygodne i bezpieczne. Odpowiednio wyprofilowane i wykonane buciki nie obciążają rozwijającego się układu kostnego dziecka – buty dla dzieci Emel są lekkie i elastyczne. Buciki Emel mają też specjalnie wyprofilowaną wkładkę, która zapewnia nie tylko prawidłowe ułożenie stopy, ale pomaga w tym, że dziecko stawia kroki pewnie. Skóra naturalna sprawia, że buty dla dzieci Emel oddychają, odparowują wilgoć, dzięki czemu dzieci nie są narażone na obtarcie stópek. Buty Emel mają także odpowiednie zapięcie – dopasowane do wieku dziecka – które nie krępuje ruchów, a jednocześnie zapewnia stopie stabilność. Firma Emel stosuje w butach dla dzieci usztywniane zapiętki, które również ważne są w kwestii pewnego stawiania kolejnych kroków. Buciki dla dzieci Emel charakteryzuje też duża funkcjonalność i wytrzymałość – dzięki temu stają się one dobrą inwestycją.

buty dziecięce emel

Emel – szeroka oferta butów dla dzieci

Firma Emel trafiła do serc rodziców nie tylko dzięki precyzyjnemu wykonaniu butów dla najmłodszych. Popularne roczki Emel, czyli buty do nauki chodzenia, to nie wszystko, na czym skupiła się firma. Wśród butów dla najmłodszych znajdziemy także obuwie dla nieco starszych dzieci – trzewiki na co dzień, jak i na specjalne okazje. Każdy rodzaj butów to wysoka estetyka, która cieszy oko. Buty Emel to buciki dla dzieci na każdą porę roku – buty na wiosnę, trzewiki na jesień, trzewiki na zimę, a także sandałki na lato. W ofercie nie zabrakło również takiego obuwia jak kalosze – bo przecież skoki po kałużach to największa frajda dla dzieci. Wybierając buciki dla dzieci Emel, można też zadbać o komfort dziecka w domu, w żłobku czy w przedszkolu – w ofercie znajdują się też kapcie – i dla chłopca, i dla dziewczynki.

Niezależnie od tego, czy wybieramy dla dziecka buty do nauki chodzenia (roczki Emel), trzewiki, buty na wiosnę, buty na zimę, kapcie czy kalosze, warto zadbać o ich wysoką jakość. Firma Emel to jej niezaprzeczalna gwarancja, świadczy o tym bardzo duże grono zadowolonych rodziców, i to nie tylko w Polsce. 

Poprzedni artykułKapcie dla dzieci – jakie wybrać? Podpowiadamy!
Następny artykułModułowy zestaw mebli dziecięcych od Pinio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj