Jak wybrać dobry oczyszczacz powietrza dla dzieci?

Jak wybrać dobry oczyszczacz powietrza dla dzieci?

Zanieczyszczone powietrze w pomieszczeniach może być przyczyną wielu poważnych chorób – nawet wliczając w to nowotwory gardła czy płuc… Statystyki pokazują, że coraz więcej osób decyduje się zatem na zakup oczyszczacza.Co zrobić, aby rzeczywiście wybrać dobrej jakości sprzęt z tej kategorii? Jaki model będzie odpowiednio wywiązywał się ze swojego zadania? O tym dowiesz się z poniższego wpisu.

Zanieczyszczone powietrze w pomieszczeniach może być przyczyną wielu poważnych chorób – nawet wliczając w to nowotwory gardła czy płuc… Statystyki pokazują, że coraz więcej osób decyduje się zatem na zakup oczyszczacza. Są one montowane w prywatnych domach, mieszkaniach, biurach itp. Nie brakuje ich również w placówkach edukacyjnych typu przedszkola, żłobki i szkoły. Co zrobić, aby rzeczywiście wybrać dobrej jakości sprzęt z tej kategorii? Jaki model będzie odpowiednio wywiązywał się ze swojego zadania? O tym dowiesz się z poniższego wpisu.

Czym kierować się wybierając oczyszczacz powietrza?

Najważniejszą kwestią jest dobrać model z odpowiednią wydajnością przepływu powietrza do wielkości pomieszczenia, w którym będzie pracował. Producenci oczyszczaczy powietrza zazwyczaj podają maksymalną powierzchnię pomieszczenia. Jednak trzeba pamiętać, że mieszkania, czy sale przedszkolne mają różną wysokość. Ponadto im większa wydajnośc oczyszczacza tym wielkość urządzenia będzie większa. Dlatego przy wyborze oczyszczacza powietrza np. do pokoju dziecięcego nie warto wybierać najbardziej wydajnych. Ważne jest to, aby znać kubaturę pomieszczenia (długość x szerokość x wysokość). Otrzymany wynik należy pomnożyć przez 2 (w przypadku normalnej pracy, kiedy powietrze jest filtrowane tyko 2 razy w ciągu jednej godziny) lub 4 (sprzęt potrzebny do pomieszczeń, gdzie znajdują się dzieci cierpiące na astmę lub silną alergie – wszystko dlatego, że w tym aspekcie powietrze powinno być filtrowane nawet 4 razy na godzinę). Finalna liczba to minimalna wydajność, jaką musi posiadać oczyszczacz. Należy zatem koniecznie wziąć pod uwagę taki parametr, jak maksymalne natężenie przepływu powietrza (w m3/h).

Dobry oczyszczacz powietrza posiada wielostopniową filtrację. Istotne są także zastosowane filtry. Najpowszechniejsze i najbardziej skuteczne to połączenie filtrów HEPA 13 z filtrami węglowymi. Filtry HEPA 13 oczyszczają powietrze z wiekszych cząstek (powyżej 0,3 mikrometra), natomiast aktywny węgiel „wyłapuje” mniejsze – tzw.: lotne związki organiczne, jak dym, toksyny a nawet zapachy z kuchni. Należy uwzględnić również typ jonizacji powieitrza oraz możliwość wyłączenia tej funkcji. Pamiętaj, że standardowe jonizatory powietrza powodują osadzanie się toksycznych związków na meblach i ścianach, a także powstawanie ozonu. Warto zatem wybierać nowoczesne elementy – jak choćby Jonizator WINIX PlasmaWave, który rozbija bakterie i wirusy. Dzięki temu powietrze będzie regularnie i efektywnie czyszczone – bez żadnych skutków ubocznych.

Trzeba zwrócić uwagę również na koszty eksploatacji, pobór prądu, generowany hałas (w dB) i możliwość zastosowania blokady przed dziećmi, aby pociechy na własną rękę nie zmieniały ustawionych wcześniej parametrów.

Oczyszczacze powietrza Winix

Urządzenia firmy Winix często wybierane są jako oczyszczacze powietrza do przedszkoli. Modele tej firmy posiadają skuteczność na poziomie poziomie 99,97%. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu pięciostopniowego systemu filtracji. Za poszczególne etapy odpowiadają:

  • zmywalne pre-filtry
  • filtry HEPA 13
  • CleanCel® – w niektórych modelach (np Winix HR1000 i Winix ZERO+) została zastosowana powłoka antybakteryjna, która zapobiega namnażaniu się drobnoustrojów
  • zaawansowane filtry węglowe
  • opatentowana technologia jonizacji powietrza WINIX PlasmaWave

Co jeszcze warto wiedzieć o tym sprzęcie? Wszystkie modele posiadają czujniki, które cały czas monitorują jakość powietrza. TRYB AUTO umożliwia bezobsługową pracę urządzeń, ponieważ sam dostosowuje prędkość filtracji do jakości powietrza. Wyposażone są również czujniki światła, dzięki czemu mogą dostosować pożądaną prędkość do pory dnia. W nocy przechodzą w tryb bardzo cichej pracy, tak aby nie zakłócać spokojnego snu dziecka.

Niektóre oczyszczacze Winix posiadają moduł Wi-fi do sterowania przez smartfona (dzięki bezpłatnej aplikacji na Androida i iOS). Smartfon może być użyty również do puszczania relaksującej muzyki, dzięki głośnikom, które posiada model Winix TowerQS. Sam panel sterujący jest bardzo prosty w obsłudze.

Oczyszczacze powietrza Winix to produkty z najwyższej półki. Potwierdzają to liczne certyfikaty od najważniejszych organizacji. Są to: AHAM CADR, ECARF, UK Allergy (produkt przyjazny alergikom) czy Energy Star (sprzęt energooszczędny).

Aby dowiedzieć się więcej na temat jak wybrać odpowiedni oczyszczacz powietrza warto skontaktować się ze specjalistami, np. ze sklepu Enerzon: sklep.enerzon.pl

Poprzedni artykułJak schudnąć z brzucha po ciąży?
Następny artykułJak przygotować rower górski na zimę?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj