Inhalator elektryczny dla dzieci – jak działają i gdzie kupić?

Inhalator elektryczny dla dzieci – jak działają i gdzie kupić?

Każdy rodzic małego dziecka szybko doceni zalety inhalatorów elektrycznych. Dzięki nim przebieg choroby nawet przeziębienia, przy którym jest umiarkowany katar, będzie łagodniejszy. Jest to jedno z niezbędnych urządzeń w domu. Ponieważ tak wielu rodziców decyduje się na zakup, producenci przygotowali wyjątkowo bogatą ofertę. Jak w związku z tym wybrać inhalator elektryczny dla dzieci?

Pierwszym pytaniem, na które musimy sobie odpowiedzieć przed zakupem, jest to, czy interesuje nas bardziej nebulizacja, w której nie jest konieczne podawanie leku, czy inhalacja, w której medykamenty są stosowane. Klasycznymi inhalatorami są te, stworzone dla astmatyków. W powszechnym użytku są zatem nebulizatory, w których wystarczy sól fizjologiczna, choć przyjęło się mówić, że to też są inhalatory.

Kiedy przydatny jest inhalator elektryczny dla dzieci?

Jeśli do tej pory mieliśmy wątpliwości, czy zaopatrzyć się w inhalator elektryczny dla dzieci, lista zastosowań powinna nas do niego przekonać. Każdy, kto ma dziecko, wie, jak ciężkie są te dni, kiedy jest ono chore. Na szczęście w wielu najczęstszych symptomach z pomocą przychodzą właśnie inhalatory. Przede wszystkim są nieocenione we wspieraniu leczenia infekcji dolnych i górnych dróg oddechowych. Urządzenia te są regularnie stosowane przy przeziębieniu, katarze, kaszlu, zapaleniu płuc, oskrzeli i zatok, a także przy alergiach, mukowiscydozie i astmie. Mało tego, inhalatory są na tyle uniwersalnymi sprzętami, że może je stosować cała rodzina.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Dzieci często są wrażliwe na głośne dźwięki, dlatego, zanim kupimy konkretny model, trzeba sprawdzić poziom głośności. Lepsze są te, które dają jednostajny i uspokajający szum. Drugim ważnym parametrem jest wielkość cząsteczek. W zależności od tego, na jakiej wielkości cząsteczki będzie rozpraszana sól fizjologiczna, będzie działała na inny odcinek układu oddechowego.

Warto też spojrzeć na czas wykonywania zabiegu. Dziecku dużo łatwiej wytrzymać krótki zabieg, jednak zaleca się wolniejsze tempo, zatem tutaj trzeba dopasować to do własnych potrzeb i temperamentu dzieci. Dalej jest wygląd. Dla dorosłego nie ma to większego znaczenia, ale dla dzieci nieraz duże. Na szczęście na rynku jest wiele zabawnych, często przypominających zwierzątka inhalatorów. Będą w stanie przekonać do zabiegu nawet największego małego przeciwnika i buntownika.

Gdzie kupić?

Inhalatory są do kupienia w wielu miejscach. Jednak trzeba pamiętać, że są to urządzenia mające bezpośredni wpływ na nasze zdrowie. Dlatego też najlepiej zaopatrzyć się w nie w aptece, w sklepie medycznym lub u producenta. W zależności od placówki ceny mogą być inne. Szukając korzystnego pod względem finansowym wariantem, warto zapoznać się z tym, co oferują apteki internetowe. Znajdują się w nich te same produkty, co w aptece stacjonarnej, ale ich ceny są o wiele niższe. Ceny dobrych inhalatorów najczęściej przekraczają 100 zł, więc różnica może być znaczna.

Poprzedni artykułKarmienie na żądanie – jak rozpoznać, że dziecko jest głodne?
Następny artykułCzy warto wydawać pieniądze na podróże?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj