Pieluszki wielorazowe dla dzieci – kompletny poradnik

Temat ekologi w naszym kraju jest coraz bardziej popularny, dlatego wiele przyszłych rodziców decyduje się na zakup pampersów wielorazowych dla swoich pociech. Każdy niemowlak  w ciągu pierwszych lat życia generuje wiele kilogramów toksycznych odpadów, dlatego wybierając pieluszki ekologiczne, możemy przyczynić się do ochrony naszego środowiska, a także zmniejszyć nasze miesięczne koszty. W tym artykule dowiesz się wszystkich najistotniejszych informacji na temat wielorazowych pieluch.

Najważniejsze zalety pieluszek wielorazowych

Główną zaletą tego rodzaju pieluchowania jest fakt, że są one łatwe w użyciu przez rodziców oraz wygodne dla dzieci. Zakładanie tego typu produktów nie różni się praktycznie niczym od zakładania pieluch jednorazowych. Wielorazowy pampers składa się z więcej niż jednego elementu, ale nie ma to wpływu na czas ani na komfort zakładania go. Produkty tego typu są o wiele bardziej miękkie i przyjemne dla niemowlaka. Kolejną zaletą jest tańsze utrzymanie w porównaniu do tych jednorazowych. Dlatego warto zastanowić się nad taką alternatywą i kupić pieluszki wielorazowe, aby sprawdzić ich działanie i wytrzymałość.

Rodzaje wielorazowych pampersów

Obecnie pieluszki wielorazowe możemy kupić w przeróżnych wzorach i kolorach. Do wyboru mamy motywy kwiatowe, zwierzęce, jednokolorowe, a także postacie z bajek. Produkty te możemy wybrać także ze względu na materiały. Aby ułatwić wybór odpowiednich pampersów, przedstawiamy trzy najchętniej wybierane rodzaje:

  • otulacz + wkład bambusowy,
  • otulacz + formowanka,
  • pieluszka kieszonka + wkład bambusowy.

Dla wyjaśnienia otulacz jest to zewnętrzna, nieprzemakalna część pampersa natomiast pieluszka kieszonka różni się od niej jedynie sposobem szycia. Wkład bambusowy jest bardzo miękki i przyjemny dla skóry dziecka natomiast formowanka jest w całości uszyta z materiałów chłonnych.

Jak dbać o higienę pieluszek ekologicznych?

Żeby można było, używać wielorazowych pieluszek przez wiele miesięcy należy odpowiednio o nie zadbać. Producenci zalecają przed praniem w 60 stopniach, włączyć program prania zasadniczego. Należy pamiętać, aby korzystać jedynie z proszków do prania przeznaczonych dla dzieci. Ważne jest, aby nie używać płynów zmiękczających, ponieważ obniżają one chłonność tkanin.

Wkłady ochronne – jak dobrać odpowiednią ilość?

Jak wiadomo, im mniejszy niemowlak tym zużywa więcej pampersów, dlatego w tym okresie dziecko potrzebuje do 12 wkładów ochronnych na dobę. Liczba ta w późniejszym czasie stosunkowo się zmniejsza. U dzieci do 12 miesiąca najczęściej zużywa się 8-10 wkładów na dobę a u starszych dzieci jeszcze mniej. Przy kupnie pieluszek wielorazowych należy pamiętać, ze ich liczba zależy od częstotliwości prania.

Przed kupnem pieluszek jednorazowych warto zastanowić się, czy lepszym rozwiązaniem nie będzie kupienie wielorazowych pampersów ze względu na ekologię, ekonomię i wygodę naszego dziecka. W razie pytań lub wątpliwości polecamy skontaktować się ze z danym sklepem, w którym specjaliści odpowiedzą na każde pytanie.

Poprzedni artykułSzablony dyplomów do druku – wygodny sposób nagradzania dzieci
Następny artykułKiedy i w jaki sposób warto korzystać z ziół?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj