Poznaj korzyści z naturalnego karmienia dziecka

Mleko, które wytwarza kobieta jest najlepszym rodzajem pokarmu dla każdego dziecka. Odpowiada ono jego wszystkim potrzebom, wzmacnia odporność i jest ogromnym wsparciem do rozwoju maleństwa.

Nie każdy zdaje sobie sprawę z ogromu korzyści, jakie daje naturalne karmienie dziecka. Jeśli jesteś w ciąży, z pewnością powinnaś je poznać, aby odpowiedzieć sobie na pytanie, czy ten rodzaj karmienia Twojego dziecka jest najlepszy dla Ciebie i maleństwa.

Matczyna skarbnica

W pokarmie matki można znaleźć wszystkie niezbędne dla prawidłowego rozwoju dziecka składniki. Jest to białko, cholesterol, nienasycone kwasy tłuszczowe, a także wiele witamin. Całość zachowuje odpowiednie proporcje – to receptura jedyna w swoim rodzaju, a każda matka może dać swojemu potomstwu to, co najlepsze. Aby ułatwić proces karmienia warto zaopatrzyć się w odpowiednią odzież do karmienia piersią. Będzie to gwarancją wygody, a spory wybór takich ubrań znajduje się w sklepie internetowym Koszulove.

Ochrona przed chorobami

Mleko matki może chronić dziecko przed wieloma różnymi chorobami. Właśnie w pokarmie kobieta przekazuje swojemu potomstwu odpowiednie przeciwciała, które mają walczyć z wszelkimi bakteriami, grzybami, toksynami, wirusami oraz alergenami. Jest to mechanizm, który cały czas dostosowuje się do środowiska i zagrożeń w nim panujących.

To korzyść również dla matki

Taki sposób karmienia jest bardzo korzystny dla każdej kobiety. Może znacznie zmniejszyć ryzyko ewentualnych krwawień po porodzie, dzięki oksytocynie, która jest wytwarzana podczas karmienia, a ma wpływ na obkurczanie się macicy. Oprócz tego proces ten łączy się z zrzuceniem zbędnych kilogramów, które nagromadziły się w trakcie porodu.

Nie stresuj się

Pamiętaj, że jeśli masz za mało pokarmu, czy też samo karmienie sprawia Ci trudności – nie powinnaś się tym nadmiernie stresować. Jeśli się odprężysz, pójdzie Ci znacznie łatwiej. Możesz sobie pomóc inwestując w ubrania do karmienia piersią. Te są szyte w taki sposób, aby każda matka czuła się swobodnie podczas tych wyjątkowych chwil spędzanych z dzieckiem. Warto w siebie uwierzyć! Pamiętaj również o tym, że nie ma znaczenia ani rozmiar Twojego biustu, czy też opinie Twojej rodziny oraz innych bliskich Ci osób. Ty jako matka, wiesz najlepiej, co jest potrzebne Twojemu potomstwu. Zaufaj swojej intuicji w tym cudownym czasie.

Poprzedni artykułPomysły na edukacyjny i interaktywny prezent dla dziecka
Następny artykułAtrakcje interaktywne dla dzieci

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj