Duże misie, których być może nie znaliście

Kubuś Puchatek to bajkowy miś, którego nikomu nie trzeba przedstawiać. To jednak nie jedyny duży misiek pojawiający się w kreskówkach.

Duże misie są głównymi postaciami amerykańsko — francusko — kanadyjskiego serialu „Troskliwe Misie” emitowanego w latach 1985 — 1988. O czym opowiada ta kreskówka? Jej głównymi bohaterami są Troskliwe Misie — grupa futrzanych przyjaciół, z których każdy ma wyjątkową misję. Pokazują one, jak powinno troszczyć się o siebie. Każdy miś duży ma namalowany na brzuchu obrazek pokazujący, w jakiej dziedzinie się specjalizuje. Niekiedy przeprowadzają one do Care — a — lot dziecko mające zmartwienie związane z troszczeniem się.

W ten sposób duże pluszowe misie uczą maluchy niezbędnych cech. Troskliwie Misie czasem przylatują na ziemię, aby załagodzić kryzys związany z dbaniem ludzi o siebie. Jednym z bohaterów bajki jest mis duży o imieniu Śpioszek. Ma on kolor niebieski, a jego znakiem jest księżyc żółtą gwiazdą. Śpioszek jest wiecznie zmęczony i potrafi zasnąć w dowolnym miejscu. Kolejny mis duży z kreskówki „Troskliwe Misie” to Urodzinowy Miś w kolorze żółtym. Jego znakiem charakterystycznym jest babeczka ze świeczką. To niedźwiadek, który uwielbia przyjęcia urodzinowe. Następna bohaterka — Misia Wesołe Serce, ma różowy kolor, a jej znakiem jest tęcza. Uwielbia ona barwne dekoracje i potrafi wytworzyć tęczę. W bajce „Troskliwie Misie” spotkać można także Przyjazną Misię w kolorze pomarańczowym, której znakiem charakterystycznym są 2 uśmiechnięte kwiaty. Bohaterka ta lubi dzielić się ciastkami.

Stosunkowo nową bajką o duzych misiach jest „Między nami, misiami” z 2015 roku. To amerykański serial animowany stworzony przez Danielga Chonga i wyprodukowany przez wytwórnię Cartoon Network Studios. Opowiada on o perypetiach 3 niedźwiadków: Grizza, Pandy oraz Lodomira. Misie próbują odnaleźć się w świecie zamieszkiwanym przez ludzi i każdego dnia przeżywają rozmaite przygody.

Starsi widzowie kojarzyć powinni natomiast bajkę „Trzy Misie” z lat 1982 — 1986. To polsko — austriacki serial animowany wyprodukowany przez Se — ma — for wraz z Apollo Film Austria na bazie opowiadań autorstwa Margarete Thele. Kreskówka opowiada o perypetiach 3 misiów dużych, Misi, Kuby oraz Bartka. W pierwszej serii szukali oni córki oraz 2 synów sołtysa, którzy zostawili niedźwiadki w lesie. W drugiej bohaterowie trafili przypadkowo do rezerwatu przyrody. W 1990 powstał film „Niezwykłe przygody pluszowych misiów” bazujący na serialu.

Jeśli teraz zastanawiasz się nad prezentem to weź pod uwagę pluszaka. Najbardziej popularne są ostatnio bardzo wysokie, mające nawet 160 centymetrów. Duży miś pluszowy to z pewnością bardzo ciekawa propozycja, jeśli ktoś szuka prezentu na urodziny. Aby dodać jeszcze większe zaciekawienie, zapakuj misia w duże pudełko i oklej papierem ozdobny. Taki prezent zrobi wrażenie! 🙂

Poprzedni artykułOświetlenie w pokoju dziecka – o tym warto wiedzieć!
Następny artykułSuper zabawa z dziećmi – ciasteczka do samodzielnego wypiekania od Baking Concept

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj