Preparaty medycyny chińskiej dostępne w Polsce

Pilnie strzeżone przez stulecia sekrety chińskiej medycyny wreszcie zawitały do Polski. Poznaj perły księżniczki i cordyceps – dwa niezależne preparaty o szerokim spektrum działania.

Perły księżniczki – chiński medykament dla kobiet w różnym wieku

Medycyna chińska już od tysięcy lat troszczy się o kobiety i ich zdrowie. Perły księżniczki, albo inaczej tampony Fohow Guifei Bao, którymi Europa dopiero zaczyna się interesować na szerszą skalę, w Chinach znane są od lat. Mają być panaceum na typowe kobiece dolegliwości (grzybicze i bakteryjne infekcje pochwy, zapalenie przydatków, torbiele itp.), ale też działać o wiele szerzej. Ich stosowanie ma znacznie poprawić koloryt cery i pomóc pozbyć się przebarwień.

Perły księżniczki należy traktować jako suplement diety (choć nie łyka się ich, ale aplikuje podobnie jak tampony w czasie menstruacji) i wsparcie w kuracji przepisanej przez lekarza. Zdaniem zadowolonych klientek dobrze radzą sobie ze stanami zapalnymi. Niektóre kobiety twierdzą, że dzięki nim pozbyły się mięśniaków macicy. Niemniej trzeba pamiętać, że ich stosowanie powinno odbywać się obok sposobu leczenia przepisanego przez lekarza, nie zamiast.

Cordyceps – tajemniczy grzyb tybetański leczy… grzybicę!

Tak naprawdę nie tylko grzybicę, ale i wiele innych chorób. Cordyceps, bo o nim mowa, to grzyb naturalnie rosnący wysoko w Tybecie, którego szczególne właściwości odkryli kilka tysięcy lat temu tybetańscy pasterze. Jak się okazało, pasione przez nich kozy po zjedzeniu owego grzyba wykazywały zadziwiającą żywotność. Odważni pasterze postanowili spróbować, czy na ludzi zadziała on podobnie i tak w krótkim czasie cordycpes trafił między innymi na dwór cesarski jako specyfik na wiele chorób. Dziś stosuje się go dla wzmocnienia odporności, zredukowania ubocznych skutków chemioterapii, jest cennym wsparciem w zwalczaniu kandydozy i boreliozy, a także stanów zapalnych górnych i dolnych dróg oddechowych. Jego popularność w Polsce stale rośnie.

Jak stosować cordyceps i gdzie go szukać?

Przede wszystkim trzeba pamiętać, że cordyceps jest suplementem diety i nie może być stosowany jako zamiennik tradycyjnej kuracji. Najwygodniej jest przyjmować go w postaci płynnej – występuje między innymi w syropach Fohow Feniks i Fohow Oral Liquid. Przyjęcie go to pierwsza czynność, jaką robi się po przebudzeniu – cordyceps należy przyjąć na czczo. Sugerowana dawka dla osoby dorosłej to 5 ml raz dziennie. Suplementacja może trwać maksymalnie dwa miesiące. Przed kolejną zalecana jest przynajmniej dwumiesięczna przerwa.

Poprzedni artykułŚliniaki dla niemowląt to nieodzowny element dziecięcej wyprawki!
Następny artykułRozwód online – szybki wniosek rozwodowy przez Internet

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj