Koslandia i Amica dla wychowanków domu dziecka

Koslandia i Amica dla wychowanków domu dziecka

11 czerwca w Strzałkowie (pow. słupecki) przekazano wychowankom domów dziecka 11 mieszkań, wyposażonych w sprzęt umożliwiający rozpoczęcie samodzielnego życia. Kuchnie, płyty indukcyjne, lodówki, pralki oraz małe AGD – m.in. odkurzacze i czajniki, przekazała Amica wpierając wyjątkowy projekt „Oswoić dorosłość”.

Projekt „Oswoić dorosłość” został stworzony przez poznańską Fundację Pomocy Dzieciom wspólnie z Fundacją Saint Gobain Initiatives z siedzibą w Paryżu. Jego celem jest wsparcie w procesie usamodzielnienia się pełnoletnich wychowanków domów dziecka, opuszczających te placówki. W ramach programu powstało 11 w pełni wyposażonych mieszkań, które pozwolą wchodzącym w dorosłość młodym ludziom bezpiecznie odnaleść się w samodzielnym życiu.

Sprzęt AGD, który znalazł się w lokalach przekazała Amica. To: okapy, mikrofalówki, odkurzacze, czajniki, chłodziarko-zamrażarki, pralki, suszarki, kuchnie, piekarniki oraz płyty indukcyjne czyli wszystko bez czego nie może obyć się żadne gospodarstwo domowe.

Mieszkania dla wychowanków placówek z okolic Strzałkowa (z Kosewa, Lądka, Słupcy i Kołaczkowa) znaleziono dzięki organowi prowadzącemu tutejszego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, czyli Starostwu Powiatowemu w Słupcy. Dawny internat w Strzałkowie od kilku lat nie był w pełni wykorzystany i to właśnie w nim, na jednym z pięter zorganizowano lokale w ramach projektu „Oswoić dorosłość”. Wyposażono je dzięki gronu partnerów akcji, w tym Grupie Amica. Warto dodać, że projekt ma charakter kompleksowy, obejmuje również mentoring i docelowo zapewnienie beeficjentom miejsc pracy.

Oficjalne przekazanie lokali odbyło się 11 czerwca. Honory gospodarzy uroczystości pełnili prezes Fundacji „Tak po prostu” Agnieszka Pantkowska oraz starosta słupecki Mariusz Roga.

– Cieszymy się, że podopieczni Fundacji „Tak po prostu” mogą zamieszkać w nowych, w pełni wyposażonych lokalach, a tym samym zacząć bezpieczne i odpowiedzialne, dorosłe życie. Wierzymy, że nasz sprzęt będzie im w tym pomagał – powiedział Olech Bestrzyński, dyrektor ds. zasobów ludzkich i administracji z Grupy Amica. – Ponieważ to niezwykle ważna i potrzebna inicjatywa postaramy się nadal wspierać fundację i pomagać wychowankom domów dziecka w procesie usamodzielniania się.

Przedstawicielom instytucji i firm, które wsparły fundację, w tym reprezentantom Grupy Amica, wręczono na pamiątkę oprawione wielkie podziękowania z reprodukcją obrazu jednej z beneficjentek, Żanety. Innym uroczystym momentem dzisiejszego wydarzenia było odsłonięcie na budynku tablicy z napisem „Koslandia” – taką nazwę nadali temu miejscu sami jego mieszkańcy.

– Mamy nadzieję, że mieszkanie tutaj da wam co najmniej tyle radości, ile nam dało ich urządzanie – podsumowała, mówiąc w imieniu wszystkich organizatorów i partnerów projektu „Oswoić dorosłość” prezes Agnieszka Pantkowska.

Informacje o firmie Amica Wronki S.A.

Amica S.A. to największy polski producent sprzętu gospodarstwa domowego. W ofercie posiada pełną gamę inteligentnych urządzeń dużego i małego AGD, wyróżniających się najnowszą technologią i nowoczesnym designem. Poprzez marki Amica, Gram, Hansa i CDA Grupa Amica generuje ponad 70 procent przychodów na ponad 50 rynkach zagranicznych. Firma jest laureatem prestiżowych nagród, m.in. Nagrody Gospodarczej Prezydenta Rzeczypospolitej i Godła Teraz Polska. We Wronkach Amica S.A. produkuje kuchnie gazowe i elektryczne, a także płyty grzejne. Zatrudnia tu ponad 2,5 tys. ludzi, zapewniając niemal całej załodze umowy o pracę oraz szereg benefitów – m.in. przedszkole i żłobek, dostęp do własnego ośrodka wypoczynkowego, a także kartę Multisport.

Poprzedni artykułCzy opieka naprzemienna rozwiąże problem alimentów?
Następny artykułJaki jest najlepszy wiek na urodzenie pierwszego dziecka?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj