Urządzenia, które troszczą się o zdrowie i bezpieczeństwo Twojego maluszka

monitor oddechu

Nowoczesne technologie mogą być sprzymierzeńcem każdego rodzica, o ile, oczywiście, będziemy potrafili się nimi odpowiednio posługiwać. Jak wynalazki techniki radzą sobie z opieką nad najmłodszymi? Czy są narzędzia, które wspomogą rodzica w troszczeniu się o zdrowie i bezpieczeństwo szkraba? Okazuje się, że na rynku sprzedażowym znajdziemy całkiem sporo sprzętów, które służą do tego typu celów. Poniżej wyróżniamy trzy propozycje urządzeń, które odciążą rodzica od kilku najbardziej rutynowych czynności.

Niania elektroniczna, czyli pomocny gadżet w domu

Wielu rodziców zna to uczucie niepokoju, gdy maluszek zaczyna spać w oddzielnym pomieszczeniu. Jak mieć pewność, że wszystko jest w porządku, gdy nie jesteśmy przy jego łóżeczku? Możemy budzić się co chwila w nocy, doglądać, czy wszystko w porządku, albo… skorzystać z pomocy niani elektronicznej. To dedykowane dla rodziców urządzenie cyfrowe, które najczęściej składa się z dwóch części – kamery z czujnikami oraz adaptera z ekranem i panelem sterowania. W zależności od wariantów może mieć także inne, dodatkowe akcesoria.

Sprzęt można w wielu przypadkach podłączyć do monitora lub sprawdzać obraz oraz dźwięk za pośrednictwem aplikacji na smartfona. Niania elektroniczna pomaga w rejestrowaniu aktywności dziecka – zarówno podczas dnia, jak i w nocy. Dzięki łączności z siecią Wi-Fi lub falami radiowymi obraz oraz dźwięk przekazywane są na bieżąco. Część urządzeń posiada obrotową głowicę kamery, dzięki czemu rodzic może dokładnie doglądać dziecka, w tym także przybliżać obraz. To cenny gadżet, dzięki któremu nie trzeba już każdorazowo przechodzić do pokoju dziecka, aby sprawdzić, czy wszystko jest w porządku.

niania elektroniczna

Automatyczny monitor oddechu – dlaczego warto?

Kolejnym urządzeniem, które warto rozważyć w kontekście monitorowania zdrowia i bezpieczeństwa maluszka jest monitor oddechu. To specjalny sprzęt, który ma bardzo prostą zasadę działania. Głównym jego celem jest sprawdzanie, czy maluszek oddycha prawidłowo. Jeśli strażnik stwierdzi, że oddech jest nieregularny lub zanika, wówczas alarmuje rodziców o takiej sytuacji. Monitor oddechu może zapewnić rodzicom spokojny sen, wiedząc, że są w stanie szybko zareagować w przypadku problemów z prawidłowym, zdrowym oddechem dziecka.

  • Niektóre nianie elektroniczne mają wbudowany już w sobie monitor oddechu.
  • Niekiedy też tym terminem określa się zamiennie bardzo podobne do siebie urządzenia.
  • Część sprzętów posiada funkcję monitora oddechu, ale nie ma innych rozwiązań zawartych w e-nianiach.

Termometr bezdotykowy do monitorowania temperatury

Innym narzędziem elektronicznym, które jest niezbędne w każdym domu z małymi dziećmi, jest termometr bezdotykowy. Warto wybrać urządzenie, które posiada sprawdzoną skuteczność działania potwierdzoną certyfikatami. Ten rodzaj termometru pozwala na pomiar temperatury ciała dziecka bez konieczności dotykania skóry, co jest bardziej higieniczne i wygodne, szczególnie gdy dziecko śpi. Poszczególne sprzęty elektroniczne monitorujące stan dziecka najlepiej kupować wtedy, gdy obowiązuje na nie promocja. Jak sprawdzić, kiedy jest najlepszy moment na dokonanie transakcji? Według nas, elektronikę warto kupować w czasie Cyber Monday 27.11., kiedy to sklepy oferują zniżki na ten asortyment. Można wówczas trafić na niezwykle korzystne oferty produktowe, choć będzie to wymagało od nas dość wczesnego wejścia na stronę internetową sprzedawcy. Mimo wszystko – warto. Kilkunastoprocentowe obniżki są normą, a w niektórych sytuacjach jesteśmy w stanie upolować nawet bardziej korzystne upusty.

Poprzedni artykułFizjoterapia niemowląt – czym jest i czy moje dziecko jej potrzebuje?
Następny artykułNajlepsze zestawy klocków dla różnych grup wiekowych

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj