Żłobek – jak wybrać idealne miejsce dla naszego malucha?

Żłobek – jak wybrać idealne miejsce dla naszego malucha?

Mamy, które nie mogą sobie pozwolić na to, by zostać z maluchem w domu, stoją przed dylematem, jaki żłobek wybrać: państwowy, prywatny, a może klub malucha? Wyjaśniamy, na co zwrócić uwagę podczas wyboru idealnego miejsca dla pociechy.

Gdy urlop macierzyński dobiega końca, wiele mam staje przed wyborem odpowiedniego miejsca dla swojego malucha. Jeśli nie jest możliwe skorzystanie z pomocy babci czy dziadka, najlepszym rozwiązaniem okazuje się zwykle żłobek. Oto 5 wskazówek, które ułatwią mamom wybór tego najbardziej odpowiedniego.

  1. Sprawdź, czy żłobek posiada wpis do rejestru

Wpis do rejestru daje pewność, że żłobek spełnia wymogi lokalno-sanitarne, czyli posiada odpowiednio przygotowane dla maluchów pomieszczenia, które spełniają, określone przez sanepid i straż pożarną, kryteria w zakresie bezpieczeństwa. Daje to pewność, że budynek został właściwie sprawdzony i nadaje się do tego, aby mogły w nim przebywać dzieci. Tego rodzaju rejestry prowadzi każde miasto lub gmina. To, czy dany żłobek znajduje się w tym spisie, sprawdzisz na stronie internetowej Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

  1. Sprawdź stronę internetową żłobka

Na stronie internetowej możesz znaleźć wiele ciekawych informacji dotyczących żłobka, metod wychowawczych, misji, zajęć dodatkowych dla maluchów, a także zapoznać się z kwalifikacjami personelu. Szczególnie ten ostatni czynnik powinien zwrócić twoją uwagę, bowiem to od osób zatrudnionych w danej placówce zależy bezpieczeństwo pociechy oraz to jak, będzie się w niej czuła. O tego typu kwestiach przejrzyście informuje między innymi strona: www.malapanda.pl/nowa-wies/, z której można dowiedzieć się, czym zajmowali się wcześniej członkowie personelu oraz jaki mają staż pracy.

  1. Poznaj opinie innych mam

Dzięki stronie internetowej żłobka można znaleźć inne mamy, których dzieci uczęszczają lub uczęszczały do danej placówki i poprosić je o opinie na jej temat. Warto sprawdzić również komentarze na forach, a także zweryfikować personel za pomocą mediów społecznościowych.

  1. Odwiedź żłobek

Dobrym pomysłem może się okazać złożenie osobistej wizyty w żłobku. Pozwoli to sprawdzić, czy dane miejsce spełnia oczekiwania względem wystroju i ogólnej atmosfery. Godnym polecenia miejscem, przyjaznym maluchom jest między innymi www.malapanda.pl. Wszystkie niezbędne informacje dotyczące funkcjonowania żłobka znajdziesz na stronie internetowej. Oprócz tego, można w każdej chwili odwiedzić Małą Pandę i sprawdzić jaki personel zajmuje się maluchami. Rozwieją oni także wszystkie istotne dla rodziców wątpliwości i odpowiedzą na nurtujące ich pytania.

Poprzedni artykułCzy warto wydawać pieniądze na podróże?
Następny artykułSuche baseny z piłeczkami – wyjątkowy plac zabaw w pokoju dziecka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj