Zajęcia fitness dla mam

Zajęcia fitness dla mam

W dzisiejszych czasach poród dziecka wcale nie musi oznaczać rezygnacji z pasji i przyjemności. Ani nawet tego, że Twoja sylwetka już nigdy nie wróci do formy sprzed ciąży. Poza codziennymi obowiązkami, które wymagają od Ciebie sporej aktywności ruchowej, warto zdecydować się na zajęcia fitness dla mam. Sprawdź, dlaczego warto się na nie zdecydować i jakie warto wybrać!

Ciąża to wspaniały czas. Niemniej, pozostawia po sobie pewne konsekwencje w wyglądzie kobiety. Rozstępy, nadmiar kilogramów, rozciągnięta skóra nie są niczym złym, pod warunkiem, że je akceptujesz. Jeśli jednak masz wrażenie, że nie do końca Ci to odpowiada i pragniesz ujędrnić swoje ciało, pozbyć się nadwyżki wagi i odzyskać kontrolę nad własnym organizmem – warto postawić na zwiększoną aktywność fizyczną.

Ćwiczenia po porodzie – kiedy zacząć i jakie wybrać?

Wszelkie aktywności powinny być dostosowane do stanu zdrowia kobiety i jej możliwości fizycznych. Ogólne zalecenia głoszą, że przed mocnym wysiłkiem fizycznym należy odczekać 8 tygodni w przypadku porodu naturalnego oraz 12 tygodni przy cięciu cesarskim. Niemniej, okres ten może być skrócony lub wydłużony – decyzję należy obowiązkowo skonsultować z lekarzem, który oceni Twój stan zdrowia. Jeśli nie będzie przeciwwskazań zdrowotnych, możesz rozpocząć swoją przygodę ze sportem.

Na początku warto wybrać bezpieczne warianty. Najlepszą opcją jest rozpoczęcie treningów pod okiem trenera personalnego. Ten dobierze odpowiednie ćwiczenia, które nie narażą Cię na kontuzje ani dolegliwości bólowe. Jeśli z kolei decydujesz się na samodzielne treningi, pamiętaj, aby nie rozpoczynać od dużych obciążeń. Lepiej wykonać więcej powtórzeń z mniejszym ciężarem. Zawsze też możesz skonsultować się z trenerem pełniącym dyżur w danej siłowni.

Fitness po porodzie

Kluby sportowe oferują szereg propozycji zajęć fitness, które będą odpowiednie dla kobiet będących po porodzie. Wystarczy dopasować poziom do swojego aktualnego stanu zdrowia i kondycji. Możesz zacząć od zajęć na zdrowy kręgosłup, jogi, stretchingu czy pilatesu. Wraz z rozruszaniem organizm, rozważ intensywniejsze treningi. Może to być skoczna zumba, a także zajęcia z naciskiem na spalanie kalorii czy ujędrnianie poszczególnych partii ciała. Po porodzie z pewnością najbardziej zależy Ci na pracy nad brzuchem i pośladkami, ale pamiętaj, że najskuteczniejsze jest dostarczenie bodźców dla całego ciała.

Fitness dla mam z dziećmi

To stosunkowo nowa na rynku fitness propozycja dla kobiet. Zamiast szukać opieki dla pociechy i wyrywać się ukradkiem na zajęcia, możesz wybrać się na nie ze swoim dzieckiem. Taką propozycję dla pań przygotowała siłownia Total Fitness. W ofercie znajdują się zajęcia „Klub Aktywnej Mamy”, przeznaczone dla mam z niemowlakami. Podczas nich muzyka gra ciszej niż na innych zajęciach fitness, co gwarantuje spokój maluszkom. Ćwiczenia prowadzone są w spokojnym tempie, dostosowanym do pań po porodzie. W każdej chwili można nakarmić czy przewinąć malucha.

Kiedy chcesz rozruszać się po porodzie, możesz wybrać domowe programy treningowe, treningi personalne albo różne zajęcia fitness – dedykowane mamom i nie tylko. Ważne, abyś czuła się dobrze w swoim ciele, a sport sprawiał Ci przyjemność!

Poprzedni artykułCiepłe i stylowe kurtki zimowe dla dzieci
Następny artykułZabawki dla niemowląt – jakie wybrać?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj