Buty dla dzieci, wspierające naturalny rozwój stopy

“Wspieraj naturalny rozwój stóp i umysłu dziecka, niech chodzi na bosaka zawsze gdy to możliwe” namawia sklep z butami dla dzieci Bosa Stópka.

 Bose stopy dziecka w kałuży :: Sklep Bosa Stópka

Wybierając buty dla malucha, rodzice często kierują się nieodpowiednimi przesłankami, przez co wpadają w błędne koło, kręcące się przez kolejne lata życia dziecka. Mowa tutaj o kierowaniu się modą, walorami estetycznymi, ewentualnymi zachciankami dziecka, czy też własnymi przekonaniami. Pierwsze buciki nierzadko dziecko zaczyna nosić jeszcze przed postawieniem samodzielnego kroku – bo tak uroczo wygląda i tak pięknie łączą się z modną stylizacją maleństwa. A kiedy już nadejdzie ta wiekopomna chwila i maluszek stanie samodzielnie, trzymając się chwiejnie stołu, rodzice biegną da kostkę, dzięki czemu potomek z pewnością raz, dwa opanuje trudną sztukę chodzenia. Niestety, w dobie tak dobrego dostępu do wiedzy naukowej, specjalistycznych badań, społecznej i rodzicielskiej świadomości, wciąż jeszcze pokutują zamierzchłe przekonania, które niestety odbijają się na zdrowiu niczemu niewinnych dzieci.

Swoboda stóp odpowiedzią na problemy ze złą kondycją dziecięcego aparatu ruchu

Dlaczego swoboda stóp miałaby mieć coś wspólnego ze zdrowiem i kondycją całego aparatu ruchu? Otóż to, w jaki sposób traktujemy nasze stopy w zasadzie od pierwszych dni życia, ma realne przełożenie na to, jak będzie kształtował się nasz aparat ruchu. Dziecięce stopy przez pierwsze 4 lata życia zbudowane są z miękkiej chrząstki, która zaczyna proces kostnienia dopiero między 4 a 8 rokiem życia. Miękkie, stopy dzieci są więc w bardzo dużym stopniu narażone na deformacje, które w późniejszym czasie skutkują problemami z kolanami, biodrami, czy kręgosłupem. Najczęściej popełnianym przez rodziców błędem, odbijającym się niekorzystnie na kondycji stóp dziecka, jest zbyt wczesne zakładanie obuwia dla dziecka, które dodatkowo krępuje swobodne ruchy palców, a nawet całych stóp. Brak tej swobody uniemożliwia im naturalny rozwój, a co za tym idzie, przyczynia się do zaburzenia poprawnego rozwoju układu ruchowego.

 Bose stopy dziecka na piasku :: Sklep Bosa Stópka

Jak wspierać naturalny rozwój stóp?

Według badań naukowych u dzieci chodzących boso w pierwszych latach życia odnotowuje się znacznie mniejszy odsetek problemów z płaskostopiem oraz innymi deformacjami stopy, niż w przypadku dzieci, które chodziły w pełnych butach. Dlaczego chodzenie boso jest tak ważne i dobre dla dziecięcych stóp? Ponieważ tylko wtedy chrząstka, mięśnie i ścięgna są w naturalny sposób stymulowane do wzrostu, mogą się wzmacniać, a co za tym idzie poprawnie kształtować. Podczas chodzenia boso dzieci trenują balans ciałem, utrzymanie równowagi, do czego niezbędny jest odpowiednie rozłożenie ciężaru ciała na stopach. W nieodpowiednim obuwiu dla dziecka cały ten proces jest zaburzony. Co więcej, chodzenie boso stymuluje zmysły, wpływając pozytywnie na integrację sensoryczną, która jest niezbędne do prawidłowego rozwoju dziecka w pierwszych latach życia. W tym aspekcie źle dobrane, buty, z twardą podeszwą odbierają szansę na kontakt z tak potrzebnymi dziecku bodźcami, co analogicznie, również zaburza naturalny rozwój nie tylko stóp, ale też układu nerwowego.

 Pierwsze kroki dziecka w butach dla dzieci typu barefoot :: Sklep Bosa Stópka

Buty dla dzieci zgodne z naturą

Świadomy i rozważny wybór butów dla dziecka jest niezbędny do zapewnienia mu optymalnych warunków do naturalnego rozwoju. Bez względu na to, czy kupujemy pierwsze buty dla maluchów, sezonowe buty dla chłopca do przedszkola, czy nowe buty dla dziewczynki na lato, najważniejsze czym powinniśmy kierować się podczas tych zakupów, to bezpieczeństwo i zdrowy rozwój stóp naszego dziecka. Najlepszym wyborem są buty zgodne z naturą, buty, które zagwarantują małym stopom maksimum swobody, które umożliwią kontakt z podłożem, ale również zabezpieczą przed otarciami i chłodem. Według badań naukowych najlepsze buty dla maluchów to buty typu barefoot. Tak zwane bose buty, gwarantują małym stopom warunki najbardziej zbliżone do tych, jakie oferuje chodzenie boso. Miękka na całej długości, cienka podeszwa, skutecznie chroni dziecięce stopy przed otarciami, oferując przy tym maksymalny kontakt z podłożem, szansę na jego odczuwanie i stymulację stóp. Naturalne, oddychające materiały, zapewniają odpowiednią cyrkulację powietrza, natomiast szeroka część palcowa, dba o swobodne poruszanie palcami u stóp, niezbędne do ich prawidłowego rozwoju. Firmy takie jak Attipas czy Bobux, już od kilku lat produkują obuwie dla dzieci typu barefoot, łączące w sobie oryginalny i niezwykle przyjazny dla dzieci design, z przyświecającą butom barefoot’owym ideą maksymalnej swobody dla stóp.

 Buty dla dzieci typu barefoot (producent Tikki), wspierające zdrowy rozwój organizmu :: Sklep Bosa Stópka

Bosa Stópka, to nie tylko sklep z butami dla dzieci typu barefoot. Kupując bose buty (typu barefoot) wspierasz ideę barefoot w Polsce. Wszystko po to, aby stópki dzieci były zdrowe i rosły na silne, zdrowe i dobrze wykształcone stopy. Żeby aktualnie szkraby, jako już dorośli ludzie nie mieli problemów wszelkiej natury z powodu źle dobranych butów w dzieciństwie. W sklepie znajdziesz buty dla niemowlaków, buty do nauki chodzenia oraz buty dla tych dzieci, które już potrafią chodzić. Oprócz butów dla dzieci dostępne są również barefoot’owe kapcie do przedszkola, czy po domu, sandały, kalosze, czy buty do wody. Różne buty z oferty Bosej Stópki są przystosowane do różnych rodzajów dziecięcych stóp (bardzo pulchnych, czy chudych, z wysokim, czy z niskim podbiciem). Wyspecjalizowany i dobrze zaznajomiony z towarem zespół czeka na Twoje pytania za pomocą e-mail, messengera na facebooku, czy telefonu.

 Sklep z butami dla dzieci Bosa Stópka z motto Swoboda każdego kroku - dołącz do idei barefoot

Poprzedni artykułMuzyka i teatr jako pomoc w efektywnej nauce angielskiego dla dzieci
Następny artykułPraktyczna i przyjazna dla skóry dzianina dresowa

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj