Jak ubrać siebie i dziecko na chrzest?

Chrzest jest poważną uroczystością, która wymaga odpowiedniego przygotowania. Nie chodzi tylko o spełnienie wszystkich kościelnych wymagać, lecz także o stworzenie odpowiedniej oprawy dla tego ważnego w życiu dziecka i jego rodziców dnia. Ważnym elementem jest oczywiście odpowiedni strój, tak malucha, jak i rodziców. 

  1. Ubranka do chrztu powinny być odświętne, a przy tym skromne i wygodne.
  2. Ważnym elementem oprawy jest także strój samych rodziców.

Ubranka do chrztu – dlaczego strój jest taki ważny?

Szatki do chrztu nie bez powodu są projektowane w dość podobnym stylu. Chodzi o podkreślenie doniosłości dnia, jego odświętność. Dobrze widać to na projektach dostępnych na https://www.4-baby.pl. Ubranka do chrztu podkreślają niewinność dzieci, dlatego też najczęściej występują one w jasnych kolorach, białym ecru lub pastelowym różu (szczególnie, jeśli chodzi o dziewczynki). Strój rodziców również powinien sygnalizować powagę uroczystości. W ten sposób rodzice, a także zebrani goście sygnalizują szacunek, jakim darzą ten konkretny obrzęd religijny.

Jak się nie ubierać?

Przede wszystkim w dniu chrztu kluczowy jest ubiór dziecka, natomiast rodzice powinni także zwrócić uwagę na swój strój. Podobnie zresztą jak rodzice chrzestni. W przypadku mężczyzn pożądany jest garnitur, jasna koszula, wizytowe buty. Absolutnie wykluczone są jeansy, kraciaste koszule, luźne swetry. Strój rodziców także ma podkreślać powagę całego sakramentu. Kobiety natomiast powinny zwrócić szczególną uwagę na skromność stroju. Należy zrezygnować z bardzo krzykliwych kolorów, wydekoltowanych sukienek lub bardzo krótkich spódniczek. Kluczowym wyznacznikiem ubioru rodziców powinna być odświętność i skromność stroju.

Szatki do chrztu i co jeszcze?

Najwięcej uwagi przywiązuje się jednak do ubioru dziecka. Tutaj zasady także są dość jasne. Ubranka do chrztu powinny być z reguły jasne, natomiast mogą zostać przełamane ciekawymi, akcentami kolorystycznymi. W przypadku chłopca, takim przełamaniem może być mini-marynarka w granatowym kolorze. W przypadku dziewczynki – lamówka tiulowej sukienki albo wyrazisty, kolory dodatek na opasce na głowę. Przełamaniem jasnego stroju mogą być także buciki dziecięce.

Najważniejsza jest nie tylko kolorystyka i projekt szatki do chrztu, ale także jej wygoda. Podobnie jak bielizna dla niemowląt, tak i ubranko do chrztu powinno zostać jak najlepiej dopasowane. Inaczej dziecku będzie niewygodnie, będzie się wiercić i płakać podczas uroczystości. Warto więc pamiętać o jakości materiału, tym, aby był przyjemny w dotyku, aby sukienka lub szatka do chrztu w żadnym miejscu nie obcierała ciała dziecka.

Poprzedni artykułJak wzmocnić odporność dziecka na wiosnę?
Następny artykułGdzie kupić tanie zabawki dla dzieci?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj