Dlaczego warto kupować dzieciom drewniane zabawki?

Na wybór w zakresie zabawek dla dzieci nie ma obecnie co narzekać. Większość z nich jest wykonana z tworzyw sztucznych. Do łaska – i to w wielkim stylu – wracają jednak zabawki z drewna. Sprawdź, dlaczego opłaca się w nie inwestować i jakie mają zalety.

Największe zalety drewnianych zabawek

Kluczową przesłanką, dla której warto inwestować w drewniane zabawki, jest to, że są one wykonane z naturalnego, przyjaznego dla człowieka materiału. Są bardzo wytrzymałe, a pielęgnowane w odpowiedni sposób są w stanie przetrwać w dobrym stanie nawet kilkadziesiąt lat. Są ponadto przyjemne w dotyku, dzięki czemu dzieci chętnie po nie sięgają. Nowoczesne drewniane zabawki edukacyjne są bezpieczne dla maluchów – nie mają ostrych krawędzi i przeważnie są duże, nie ma więc ryzyka, że dziecko je połknie. Co prawda trzeba za nie zapłacić więcej niż za zabawki z plastiku, niemniej mając na uwadze ich zalety, taka inwestycja zdecydowanie się opłaca. Poza tym warto pamiętać również o tym, że drewniane klocki i inne zabawki z drewna znakomicie rozwijają dziecięcą wyobraźnię, co przekłada się na lepszą kreatywność.

Drewniane zabawki dla dzieci – jakie wybrać?

Jest sporo drewnianych zabawek, które opłaca się kupić. W pierwszej kolejności na myśl przychodzą drewniane klocki dla dzieci, które odznaczają się bardzo uniwersalnym charakterem. Są strzałem w dziesiątkę zarówno dla dziewczynek, jak i dla chłopców. Chętnie bawią się nimi młodsze i nieco starsze pociechy. Na uwagę zasługują również drewniane zabawki dla dziewczynki takie jak np. drewniane warzywa owoce na magnes do krojenia, układanki, wózki, kuchnie, domki dla lalek itp. Chłopczykowi można natomiast sprawić np. samochodzik, tor kulkowy, puzzle etc. W sklepie Mamissima propozycji jest naprawdę mnóstwo. Bardzo ważne jest to, aby tego typu produkty dopasować do wieku dziecka. Tak więc pod innym kątem kupuje się drewniane zabawki dla niemowląt, a pod innym dla kilkulatków. Należy sprawdzić, czy wybrana zabawka ma certyfikat i jest bezpieczna dla malucha.

Poprzedni artykuł10 magicznych zakątków w Niemczech
Następny artykułBrulion jako skarbnica wspomnień

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj