Przeciery warzywne dla dzieci – kiedy zacząć podawać dziecku i na co zwracać uwagę przy wyborze?

Przeciery warzywne dla dzieci – kiedy zacząć podawać dziecku i na co zwracać uwagę przy wyborze?

Zdrowie i rozwój niemowlęcia w dużym stopniu zależą od jakości pokarmu, dlatego tak ważnym jest właściwe dopasowanie diety dziecka. Pierwszym pokarmem było, jest i zawsze będzie mleko matki, choć często się zdarza, że zostaje ono dopełnianie lub całkowicie zastąpione mlekiem modyfikowanym. Jednak następuje moment w życiu malucha kiedy nadchodzi czas na rozszerzanie jego diety i nawyków żywieniowych, gdyż dla właściwego rozwoju i wzrostu nasze ciało potrzebuje nie tylko elementy, które zawiera mleko, a także wiele, których w nim, niestety, brak.

Rozszerzanie diety niemowlaka

W zależności od tego czy dziecko jest karmione wyłącznie piersią czy butelką, jest uzależniony okres w którym warto zacząć wprowadzać nowe, niemleczne pokarmy. Dla dziecka, które było karmione mlekiem matki taki moment następuje w szóstym miesiącu, a dla niemowlaka karmionego mlekiem modyfikowanym z buteleczki – 4 miesiąc. Proces rozszerzania diety malucha nie jest nagłą zmianą pokarmu, a stopniowe zastąpienie mleka najpierw przecierami warzywnymi i owocowymi. W siódmym i ósmym miesiącu warto wprowadzać do diety także kaszki i kleiki w małych ilościach, a bliżej dziewiątego miesiąca można nawet spróbować gotowane mięso, takie jak kurczak lub indyk, a dla alergików najlepiej wybrać królika lub jagnięcinę. Warto pamiętać, że dla każdego dziecka czas rozszerzania diety może się różnić i najlepiej się skonsultować z pediatrą w celu ustalenia idealnego harmonogramu dla Twojego malucha. Wprowadzając stopniowo nowe produkty można śledzić, które z nich dzieciaku się podobają, a za którymi maluch nie przepada.

Przecier warzywny dla dzieci

Pierwszym zalecanym przez lekarzy-pediatrów pokarmem niemlecznym są organiczne przeciery warzywne i owocowe. Warto pamiętać, że przecier warzywny dla dziecka jest przygotowywany bez dodatku soli, cukru czy przypraw, gdyż ma na celu przyzwyczajenie malucha do drastycznej zmiany pokarmu i jego konsystencji. W postaci przecieru dziecku można podawać prawie wszystkie warzywa i owoce, takie jak jabłka, marchew, jagody oraz brokuły, jednak warto omijać seler, który jest nadzwyczaj uczulający.

Jakie organiczne przeciery warzywne wybrać?

Gdy nadchodzi czas na wybór pierwszego przecieru warzywnego dla Twojego dzieciaka, warto się zapoznać z szeroką ofertą producentów jedzenia dla dzieci. Jedną z topowych marek pod względem ocen i opinii aktualnie jest producent Humana Baby, w którego ofercie znajdziesz nie tylko organiczne przeciery warzywne, a również mleka modyfikowane oraz wiele innych produktów dla maluchów.

Przecier warzywny Humana Baby cieszy się nadzwyczaj dużą popularnością wśród tak niemowlaków, jak i również ich mam, gdyż są one w stu procentach naturalne i dostosowane do wymogów i potrzeb dziecięcego organizmu, a co ważniejsze, są one bardzo dobre. Duży wybór smaków pozwala na odnalezienie właściwego smaku czy ich połączenia, które będzie podobało się Twojemu maluchowi, a ich zakup zaoszczędzi czas na gotowaniu, który będziesz mogła spędzić ze swoim dzieckiem.

Poprzedni artykułMatki karmiące często tego nie wiedzą – tym przedmiotem możesz sobie zaszkodzić
Następny artykułWybór odpowiedniego laktatora

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj