10 magicznych zakątków w Niemczech

W Niemczech jest wiele magicznych zakątków wbrew opiniom niektórych osób. Kraj ten jest niezwykle piękny, tajemniczy i zachwycający dziewiczą przyrodą. Zobaczysz tam piękne trasy turystyczne, tętniące życiem miasta, wspaniałe zabytki, które przeniosą Cię w wyobraźni do przeszłości niczym wehikuł czasu. Nie sposób wszystkiego wymienić, dlatego my dzisiaj zaprezentujemy Ci tylko 10 magicznych zakątków w Niemczech. Mamy nadzieję, że będą one świetną zachętą do wyruszenia ku przygodzie w nieznane do kraju naszego zachodniego sąsiada!

Hamburg i największa na świecie kolejka w miniaturze

Pierwszym naszym przystankiem w tej podróży będzie Hamburg, a dokładniej dzielnica Speicherstadt, w której znajduje się największa na globie ziemskim kolejka w miniaturze. Dzięki temu uwolnisz swoją wyobraźnię i odbędziesz długą wycieczkę po różnych krajach, a także odległych kontynentach.

Zamek Neuschwanstein, czyli potężna budowla, która przeniesie Cię do bajkowego świata

Następną magiczną atrakcją na naszej liście jest zamek Neuschwanstein, który zlokalizowany jest w Bawarii, a dokładniej w jej północnej części. Znajduje się w Alpach i został on wybudowany w 1869 roku zgodnie z inicjatywą króla Ludwika II. Wzniesiono go na skalnych ścianach nad przełomem rzeki Pöllat. Prezentuje się naprawdę urzekająco i przywodzi na myśl świat fantastyki i bajkowych legend.

Jezioro Badeńskie, czyli prawdziwy raj wypoczynkowy

Na liście magicznych zakątków Niemiec nie mogło zabraknąć Jeziora Badeńskiego. Znajduje się ono u podnóża Alp, a także na granicy Niemiec, Austrii i Szwajcarii. Istotne jest też to, że jest to trzecie co do wielkości jezioro w Europie Środkowej. Na jeziorze tym znajduje się Wyspa Kwiatowa Mainau i Wyspa Klasztorna Reichenau.

Magiczne Drezno, czyli bogactwo różnorodnych kultur i pięknych atrakcji

Następnym ważnym przystankiem w naszej wirtualnej podróży jest Drezno. Gdy tam pojedziesz, z pewnością pozytywnie się zaskoczysz i otworzysz oczy ze zdumienia. Zachwycą Cię uroczę uliczki, tajemnicze miejsca, restauracyjki i wiele ciekawych atrakcji. Do tego wszystkiego fantastyczny krajobraz, który doskonale pasuje do tego cudownego miejsca.

Monachium i ogród zoologiczny z prawdziwego zdarzenia

Dalej zatrzymamy się w Monachium, a dokładniej w tamtejszym ogrodzie zoologicznym. Obszar zoo zajmuje ponad 40 hektarów i stanowi dom dla około 19 tysięcy zwierząt z odległych zakątków świata. Istotne jest to, że jest to największy i do tego najbardziej zróżnicowany ogród zoologiczny w Niemczech.

Winny szlak Mozeli, niezwykłe miejsce dla miłośników wina i pięknej przyrody

Miłośnicy wina powinni zatrzymać się w Dolinie Mozeli, która słynie z fantastycznego trunku. Poza bezkresnymi i idyllicznymi winnicami możesz zobaczyć także jeden z tamtejszych zamków, gdzie poczujesz się jak w przeszłości i zjesz fantastyczny posiłek.

Saksonia, czyli średniowieczne zamki, piękne trasy turystyczne i wiele, wiele więcej

Kolejna nasza niespodzianka dla Ciebie to Saksonia, która słynie z niesamowitych średniowiecznych zamków i pięknych tras turystycznych. Będziesz tam podziwiać cudowne zabytki, dziewiczą przyrodę, świetnie przygotowane trasy rowerowe i skosztujesz pysznego wina. Znajdziesz tam także spokój i kojącą ciszę, która wprawi Cię w doskonałą harmonię między duszą a ciałem.

Rothenburg ob der Tauber, czyli małe miasteczko, które cieszy się ogromną popularnością

Rothenburg ob der Tauber to może niewielkie miasteczko, ale cieszy się ono dużą popularnością w różnych miejscach na całym świecie. Gdy tam pojedziesz, od razu poczujesz, jakby czas się zatrzymał. Cechą charakterystyczną tego miejsca są bowiem zaciszne place, piękne tajemnicze zakątki, fontanny, mury obronne, kafejki, winiarnie i wiele, wiele więcej.

Pozostałe trzy miejsca na liście magicznych zakątków Niemiec to: Nadrenia-Północna Westfalia, zamek Heidelberg i park rozrywki Phantasialand w Brühl.

Busy do Niemiec, czyli czym odwiedzić magiczne zakątki Niemiec

Magicznych zakątków w Niemczech jest znacznie więcej, ale my wymieniliśmy tylko 10. Wszystkie te fantastyczne miejsca i wiele innych poznasz, gdy wybierzesz się do kraju naszego zachodniego sąsiada busem. Dzięki temu zaoszczędzisz sobie nerwów przy przemieszaniu się z lotniska do miasta i kolejnych punków na Twojej mapie. Rozsiądziesz się w wygodnym pojeździe, który zabierze Cię tam, gdzie chcesz, czyli pod sam hotel. Busy do Niemiecto wygodna przestrzeń z rozkładanymi fotelami, WiFi, klimatyzacją czy nowoczesnym sprzętem audio-wideo. Co więcej, podczas podróży możesz liczyć na wsparcie doświadczonego kierowcy, który doskonale porozumiewa się w języku niemieckim!

Poprzedni artykułCzy baldachim sprawdzi się w pokoju dziecięcym?
Następny artykułDlaczego warto kupować dzieciom drewniane zabawki?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj