Jak dobrać rowerek dla dziecka? Poradnik zakupowy

Jak dobrać rowerek dla dziecka

Jazda rowerowa jest świetną opcją na spędzenie wspólnie czasu na świeżym powietrzu. Jaki rowerek dla dziecka najlepiej wybrać? Wybór sprzętu nie jest jedyną zagwozdką. W jaki sposób zapewnić dziecku bezpieczną jazdę na rowerze? Warto dowiedzieć się trochę na ten temat.

W jaki sposób zapewnić bezpieczeństwo dziecka na rowerku? Kilka porad

Najważniejsza kwestią jeśli chodzi o rowerek dla dziecka jest to, aby zapewnić maksimum bezpieczeństwa dla naszej pociechy. Dla najmłodszych, mniej więcej w wieku trzech lat, świetnym rozwiązaniem będzie rowerek trójkołowy, posiadający pedały, jak również możliwość pchania dziecka siedzącego w pojeździe przez rodzica. Bardzo ważne jest też to, aby rowerek dla dziecka posiadał większe przednie koło od kół tylnych. Umożliwi to wygodniejsze poruszanie się na nim. Pojazd musi być stabilny, aby ryzyko wywrócenia się dziecka było jak najbardziej zminimalizowane.

Jak dobrać pierwszy rowerek biegowy dla dziecka? Poradnik, w jaki sposób dokonać zakupu

Rowerek biegowy to super zabawka dla dziecka, która nie tylko rozwija je w sposób psychomotoryczny ale również przygotowuje pociechę do późniejszych etapów nauki jazdy pojeździe. Coraz częściej rodzice zastanawiają się, kiedy jest ten najlepszy moment, aby kupić dziecku pierwszy rowerek. Jeżeli dziecko już samodzielnie chodzi i potrafi utrzymać równowagę, śmiało może korzystać już z rowerku biegowego. Zazwyczaj jest to wiek około 1,5 roku.

Podczas zakupu rowerku dla dziecka należy brać pod uwagę nie tylko kolor i model, który przypadnie dziecku do gustu, ale przede wszystkim bezpieczeństwo. Na co jeszcze warto zwrócić uwagę przy doborze rowerka biegowego? Najlepiej, aby rowerek był prosty i lekki. Przerzutki i hamulce są tylko dodatkami, które powinny nas interesować nieco później. Pierwszy rowerek może posiadać 2, 3 lub 4 kółeczka. Wszystko zależy od tego, na jaki model się zdecydujemy. Na rowerku biegowym dziecko żeby jechać trzyma się kierownicy i odpycha nóżkami. Pozwala to nauczyć mu się balansu i koordynacji.

Jak dobrze dobrać rower dla dziecka

Jak dobrać rowerek z pedałami dla dziecka? Porady na temat zakupu

Kiedy dziecko ma już opanowaną jazdę na rowerku biegowym, najwyższy czas pomyśleć o rowerze z pedałami. Tutaj sprawa jest nieco bardziej skomplikowana, ponieważ pociechy rosną w naprawdę różnym tempie. Kluczową sprawą jest odpowiednie dobranie rozmiaru pojazdu do wzrostu dziecka. Często zastanawiamy się czy nie kupić czegoś ,, na zapas”, żeby dłużej posłużyło, ale takie rozumowanie jest złudne. Dziecko nie będzie zainteresowane czymś, na czym nie będzie się czuło dobrze i komfortowo.

Źle dobrany rowerek dla dziecka będzie przez nie nieużywany, a przecież nie o to nam chodzi. Warto pamiętać o tym, aby dobierać rozmiar pojazdu do wzrostu dziecka a nie do wieku, ponieważ każdy maluch ma inne tempo wzrostu. Najważniejszy parametr, który powinien być brany pod uwagę w pierwszej kolejności to długość nóżki mierzona od kroku ku dołowi. Aby zapewnić dziecku wygodę na rowerku, najlepiej na początek wybierać modele, które mają niższą ramę. Dzięki temu, dziecko bezproblemowo na taki rower wsiądzie.

Poprzedni artykułChrzest święty. Kto trzyma dziecko do chrztu?
Następny artykułCo należy się dziecku po śmierci ojca? Na jakie świadczenia można liczyć?

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj