Jak umilić czas swojemu dziecku?

Wymagania dzieci co do jakości ich rozrywki są coraz większe. Oczekują one nie tylko zabawek, które są nowoczesne i stosują aktualne rozwiązania technologiczne, ale też takich, które wpisują się w modne trendy i których posiadanie pozwoli im lepiej wpisać się w grupę swoich podwórkowych oraz szkolnych znajomych. Posiadanie niemodnego, przestarzałego gadżetu często jest źle postrzegane – sami znamy to przecież ze świata dorosłych, a w świecie dziecięcych zabaw oraz szkolnych zajęć, problem ten często jest jeszcze wyraźniejszy.

Smartphone, czyli współczesne centrum rozrywki

Dla współczesnych nastolatków, a nawet dzieci, to połączony z internetem smartphone stanowi nie tylko gadżet, ale po prostu element niezbędny do życia w dzisiejszym świecie. To kieszonkowe centrum rozrywki dla wielu osób spełnia większość ich potrzeb związanych ze spędzaniem wolnego czasu i dostarczania frajdy.

Wszyscy wiemy, jak przydatnym narzędziem komunikacji jest smartphone. Nie wszyscy jednak wiedzą, że smartphone jest obecnie najważniejszym graczem na rynku gier komputerowych – a wartość branży gier mobilnych jest znacznie wyższa, niż gier na konsole lub komputery. Oznacza to, że w telefonie kryje się świat niekończących się wirtualnych doznań – a szukając sposobu na znalezienie rozrywki dla swojego dziecka, często wystarczy wyznaczyć mu nie wielki, miesięczny budżet na gry mobilne – co jest znacznie tańszą alternatywą w porównaniu do zakupu konsoli czy komputera.

Zabawki zdalnie sterowane

Modną i równie nowoczesną alternatywą dla gier na smartphone są zabawki zdalnie sterowane. To wiernie odwzorowane w stosunku do oryginałów pojazdy – miniaturowe, zdalnie sterowane odpowiedniki aut, które obecne są na ulicach czy placach budowy. Koparka zdalnie sterowana pozwoli twojemu dziecko wczuć się w rolę kierownika budowy, jednocześnie odciągając go od cyfrowego ekranu, oferując interesującą alternatywę. Ciężarówka zdalnie sterowana zamieni twojego syna lub córkę w profesjonalnego kierowcę, sunącego chodnikiem niczym po autostradzie.

Inne dostępne na rynku zabawki zdalnie sterowane to na przykład pojazdy terenowe, czołgi lub samochody wyścigowe. Kiedyś wysoka cena takich urządzeń sprawiała, że były one symbolem luksusu, jednak obecnie zabawki zdalnie sterowane są bardzo przystępną cenowo formą zabawy i rozrywki.

Spędzanie dużych ilości z telefonem w ręku stało się na tyle powszechne, że ciężko winić za ten stan rzeczy dziecko. Jeśli jednak chcielibyście spróbować odciągnąć je od smartphone, warto spróbować zaoferować mu w zamian inną nowoczesną formę rozrywki.

Poprzedni artykułKokon niemowlęcy – czym jest i dlaczego warto go mieć?
Następny artykułChusta elastyczna do noszenia dzieci

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj