Pokonać niepłodność. Bezpłatne warsztaty dla par w Skarżysku-Kamiennej już 26 maja

Pokonać niepłodność. Bezpłatne warsztaty dla par w Skarżysku-Kamiennej już 26 maja

W ramach Narodowego Programu Zdrowia na lata 2016-2020 Ministerstwa Zdrowia Fundacja Action Life zorganizowała szereg bezpłatnych warsztatów w całej Polsce, dedykowanych parom zmagającym się z problemem niepłodności. Najbliższe odbędą się 26 maja w Skarżysku-Kamiennej. W trakcie spotkania poruszona zostanie tematyka badań i profilaktyki, wpływu stylu życia oraz aspekty psychologiczne.

Problem niepłodności dotyka wielu par w Polsce. Aby pomóc sobie z nim poradzić, Fundacja Action Life w ramach projektu ”Droga do spełnienia”, przeprowadzi cykl warsztatów dla par starających się o dziecko. Spotkania odbędą się w ciągu najbliższych miesięcy w 11 polskich miastach. W trakcie warsztatów poruszone zostaną zarówno tematy wpływu profilaktyki i trybu życia na płodność, jak i aspekty psychologiczne i społeczne. Omówione zostaną metody diagnozowania i leczenia niepłodności dla kobiet i mężczyzn.

Spotkania prowadzone są przez zespół składający się z psychologa, położnej (lub lekarza), a także lekarzy specjalistów w dziedzinie położnictwa i ginekologii, perinatologii, endokrynologii,  immunologii klinicznej, urologii lub genetyki klinicznej. Spotkania trwać będą ok. 6h, podczas których wszyscy prowadzący będą dostępni dla uczestników.

Na każdy z warsztatów przewidzianych jest 25 miejsc, jednakże organizator przewiduje możliwość zwiększenia miejsc na zajęcia w przypadku dużego zainteresowania w danym mieście. W ramach warsztatów każdy z uczestników otrzyma materiały warsztatowe i wyżywienie.

Już w najbliższą sobotę nasi specjaliści Fundacji zagoszczą w Skarżysku – Kamiennej. Liczba miejsc jest ograniczona, prosimy więc o wcześniejszą rejestrację za pośrednictwem strony http://drogadospelnienia.pl/warsztaty. Warsztaty odbędą się w hotelu Komes przy ul. Legionów 130.

Program warsztatów:

  • 10:30 – Otwarcie rejestracji uczestników
  • 11:15 – Rozpoczęcie warsztatów – Niepłodność Kobieca – diagnostyka i leczenie
  • 12:15 – Niepłodność męska – diagnostyka i leczenie
  • 13:15 – Przerwa kawowa
  • 13:30 - Świadomość cyklu kobiecego
  • 14:30 – Przerwa obiadowa
  • 15:15 – Dieta wspierająca płodność
  • 16:15 - Od rozpaczy niepłodności, do spełnionego życia

Informacje o firmie Fundacja Action-Life

Fundacja Action-Life wspiera inicjatywy rozwojowe, prospołeczne i sportowe. Realizuje projekt „Droga do spełnienia” finansowany z Narodowego Programu Zdrowia na lata 2016-2020. Podmiot realizował liczne inicjatywy promujące aktywny tryb życia, aktywność społeczną oraz wolontariat. Od 2014 roku Fundacja jest organizatorem największego wolontariatu sportowego w Polsce podczas Orlen Warsaw Marathon. Swoimi działaniami wspiera lokalne samorządy, NGO’sy, Ministerstwa.

„Droga do spełnienia” to projekt mający na celu edukację zdrowotną, szczególnie w zakresie zdrowia prokreacyjnego. W ramach tej inicjatywy organizowane są warsztaty, webinary oraz konferencje, skierowane do osób zmagających się z problemem niepłodności. Zapisy na poszczególne wydarzenia, prowadzone są na stronie www.drogadospelnienia.pl.

Projekt finansowany z Narodowego Programu Zdrowia na lata 2016 – 2020

Femaleeye.pl

Poprzedni artykuł50. urodziny marki BOBO FRUT
Następny artykułJak zapewnić dziecku zdrowe i szczęśliwe dzieciństwo?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj