Wolna chwila, ale nie przed telewizorem! – sprawdź jak kreatywnie spędzić czas z dzieckiem

Wolna chwila, ale nie przed telewizorem! – sprawdź jak kreatywnie spędzić czas z dzieckiem

Doskonale wiemy, że w dobie rozwijających się technologii ciężko jest zapewnić dziecku atrakcyjnie spędzony czas. Po powrocie ze szkół, czy w czasie wolnym od zajęć często zamykają się w wirtualnym świecie komputera i smartphone ‘u. Niesie to za Sobą niebezpieczeństwa i jest nie korzystne dla zdrowia. W lecie łatwiej jest zorganizować czas chociażby na świeżym powietrzu czy podczas pikniku w parku, jednak co mamy zrobić, żeby miło spędzić czas z dzieckiem, gdy na dworze szczególnie teraz w okresie zimowym pogoda nie sprzyja, a wieczór jest bardzo długi….

Istnieje wiele zabaw, które umilają spędzenie czasu z dzieckiem. Niezależnie czy mieszkasz na wsi czy w mieście, kreatywne spędzenie czasu z swoim maluchem rozwija jego funkcje, poznaje świat. Wycieczka do lasu, czy parku posiada same plusy – od zdrowotnych po funkcje ruchowe i dydaktyczne. W Polsce istnieje wiele szlaków, które są oznaczone wraz tablicami dydaktycznymi w ten sposób możecie jednocześnie odpocząć i przyswoić wiedzę, która jest niezbędna w dalszym rozwoju.

Wybierając się na rowery możesz przyswoić dziecku zasady bezpiecznego poruszania się po ulicy. W łatwy sposób możesz sprawić, poprzez zabawę, że Twoje dziecko przyswoi wiedzę z zakresu poruszania się po przejściach dl pieszych co zaowocuje w samodzielnych powrotach ze szkoły. Drugie śniadanie zjedzone na polanie, czy w parku, oraz wspólne przygotowanie posiłku na kocu może rozwinie pasję do zdolnego kucharza w przyszłości. Możliwości jest mnóstwo, tak naprawdę zależy tylko i wyłącznie od Nas jak Nasze dziecko spędzi wolne chwile. W codziennym biegu czy w drodze do pracy, gdzie w pośpiechu odstawiamy pociechę do szkoły nie mamy czasu na tłumaczenie pewnych rzeczy.

Co jeżeli pada deszcz….

Nie ma co się załamywać. Nawet podczas złej pogody czy nawet w okresie zimowym nadal apelujemy o nie sadzanie dzieci przed ekranami! Przeszukując internet nie trudno natchnąć się na strony z inspiracjami. Powracając do czasów naszych dziecięcych lat pamiętamy gry planszowe, edukacyjne, wspólne układanie puzzli, czy nauka angielskiego poprzez zabawę. Szukając takich zabawek warto odwiedzić Sklep zabawkowy – Malec Toys który oferuje szeroki wybór zabawek zarówno dla dziewczynek, jak i chłopców w każdym wieku. Dzięki doskonałej filtracji produktów możemy idealnie wybrać grę, czy zabawę za pomocą kilku kliknięć w atrakcyjnej cenie.

Apelując o zdrowie naszych pociech

Starajmy się chronić Nasze dzieci. Długie spędzanie czasu przed ekranem może bardzo zaburzyć rozwój. Szczególnie u młodszych. Wyznaczmy jasną granicę, gdzie dziecko wie kiedy i jak długo może spędzić czas na bajkach czy w Internecie, ale pamiętajmy o tym, że to od Nas zależy z czym wystartuje w Swoje dorosłe życie. Czy chcemy, aby wystartowało z problemami ze wzrokiem zniszczonym od ekranów i ogłupieniem – pamiętajmy, że dobór bajek również powinien zależeć od Nas – niestety niektóre bajki ogłupiają Nasze dzieci i nie powinny znaleźć się w telewizji. Kiedy pomysły nam się wyczerpią, naprawdę nic nie stoi na przeszkodzie, by nawet w deszczowy czy zimowy dzień wyjść na dwór. Bieganie po kałużach w kaloszach, łapanie kropel deszczu, śledzenie wędrówek dżdżownic, kręcenie kolorowym parasolem daje dużo radości, nie tylko dzieciom! Wspólne ulepienie bałwana, robienie aniołków na śniegu – kto z Nas dorosłych tego nie lubi. Wystarczy jedynie odpowiednio się przygotować, nałożyć płaszcze przeciwdeszczowe, spodnie, kalosze, a zimowe dni więcej warstw i już można spędzać czas na dworze. W trakcie spaceru można zebrać liście, kasztany czy żołędzie, które po powrocie do domu staną się rekwizytami do wykorzystania w kolejnych zabawach, lub urządzić bitwę na śnieżki. Każda pogoda jest dobra, by twórczo i ciekawie bawić się z dziećmi.

Poprzedni artykułPoronienie – gdzie szukać pomocy?
Następny artykułWady postawy u dzieci

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj