Wakacje bez dzieci

Nie wszyscy turyści wiedzą co oznacza termin „hotel dla dorosłych”. Wielu zapewne po raz pierwszy słysząc tę nazwę, ma błędne skojarzenia. Tymczasem hotele dla dorosłych, to miejsca dla osób, które chcą spędzić wakacje bez towarzystwa małych dzieci.

Jak działa hotel dla dorosłych?

Hotele dla dorosłych zaczęły powstawać całkiem niedawno. Jednak bardzo szybko okazało się, że cieszą olbrzymim zainteresowaniem. Jeżeli zdecydujemy się na taki pobyt, to mamy pewność, że nie spotkamy tam żadnych dzieci. Limit wieku bywa różny. Niektóre hotele przyjmują osoby, które skończyły szesnaście lat, inne podwyższają limit wiekowy nawet do osiemnastu czy dwudziestu jeden lat. Hotele tylko dla dorosłych to jeden z nowych, coraz popularniejszych trendów na rynku hotelarskim na całym świecie. Bardzo popularne są choćby w Turcji czy w Grecji, jednak takie obiekty znajdziemy nawet w Polsce. W takich miejscach nie znajdziemy atrakcji tworzonych jedynie dla dzieci czy aktywności, które kierowane są do najmłodszych klientów hotelu.

Kiedy wybrać hotel dla dorosłych?

Jeśli potrzebujemy ciszy i spokoju, to taki hotel dla dorosłych jest doskonałym rozwiązaniem. Nie będziemy zmuszeni dzielić przestrzeni z małymi dziećmi. Nie spotkamy się tam z sytuacją, gdzie nasz sen zostaje zaburzony przez płaczące niemowlę za ścianą. Jednym słowem, kiedy nie przepadamy za dziećmi lub po prostu przez lata zdążyliśmy się zmęczyć wakacjami z własnymi, to hotel dla dorosłych jest właśnie dla nas.

Bardzo często nie cały hotel jest przeznaczony tylko dla dorosłych. Szczególne duże resorty, gdzie jest możliwość wydzielenia pewnych sfer, robią to, przeznaczając część powierzchni wyłącznie dla osób dorosłych. Taki hotel nie będzie miał oznaczenia „children free”, jednak w praktyce, dzięki podzieleniu na strefy, gwarantuje określonej grupie gości zakwaterowanie w części dostępnej dla osób od określonego wieku. To rozwiązanie doskonałe, jeśli chodzi o osoby, które jadą na wakacje ze znajomymi i ci mają dzieci. W takim przypadku mogą oni dowolnie spędzać wspólnie czas, a jednocześnie mieć możliwość pójścia do specjalnej strefy, kiedy będą zmęczeni już hałasem i tumultem.

Dodatkową zaletą takich miejsc jest też to, że brak rozrywek kierowanych do najmłodszych, pozwala na przeniesienie ciężaru aktywności i stworzenie dużo bogatszej oferty dla osób starszych wiekowo. Bardzo często w hotelach dla dorosłych znajdziemy niezwykle rozbudowaną ofertę, jeśli chodzi o zabiegi SPA czy możliwość organizowania imprez w specjalnie do tego przeznaczonych pomieszczeniach.

Wbrew pozorom z usług takiego hotelu nie korzystają wyłącznie ludzie bezdzietni. Znajdziemy tam wiele świeżo poślubionych par, które chcą w spokoju spędzić swoją podróż poślubną, ale też osoby, które po prostu cały rok są pochłonięte wychowaniem dzieci i na wakacjach potrzebują odrobiny odpoczynku.

Poprzedni artykułGdzie kupić tanie zabawki dla dzieci?
Następny artykułJak rozwijać w dziecku kreatywność i wyobraźnię?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj