Suche baseny z piłeczkami – wyjątkowy plac zabaw w pokoju dziecka

Suche baseny z piłeczkami - wyjątkowy plac zabaw w pokoju dziecka

Dzieci uwielbiają baseny, piłki i wszystko, co wiąże się z wyładowaniem energii i zabawą. Jakie zalety ma suchy basen z piłeczkami dla dzieci i dlaczego musisz go mieć we własnym domu? Dowiesz się dzięki nam.

Zabawa ruchowa

Pokoje dziecięce są pełne maskotek i zabawek. Każdy rodzic dba o właściwy rozwój dziecka, kupując najlepsze interaktywne zabawki, które nauczą dzieci mówić, liczyć, poznawać kolory i poszerzać najważniejszą wiedzę. Dzieci po pewnym czasie rzucają je w kąt i zaczynają się nudzić. Coraz częściej stawiamy na intelekt, zaniedbując fizyczny aspekt rozwoju dziecka. Każde z nich od najmłodszych lat powinno korzystać z możliwości, jakie daje plac zabaw lub suchy basen z kulkami dla dzieci.

Zalety suchych basenów

Każde dziecko zachwyci kojec z piłeczkami. Dzięki niemu uczy się zachowań społecznych, np. dzielenie się piłeczkami i rozwija intelekt o poznawanie kolorów oraz kształtów. Jednak jego największą zaletą jest poprawa koordynacji ruchowej. Dzieci wskakują do basenu, przewracają się pośród piłeczek i nurkują w nich. Rzucają piłeczkami do celu i gniotą je w rączkach. Te wszystkie czynności w formie zabawy sprawiają, że dzieci polepszają umiejętności chodzenia, regulują błędnik i popoprawiają sprawność manualną. Usprawniają dziecko przed pójściem do szkoły czy przedszkola. Świetnym aspektem tej zabawy jest również to, że pochłania dziecku czas, szczególnie wtedy, gdy zabiegani rodzice mają go czasem zbyt mało.

Bezpieczeństwo korzystania

Suchy basen z piłeczkami, taki jak z oferty sklepu internetowego Moje Bambino jest całkowicie bezpieczny dla dzieci od najmłodszych lat. Sam basen wyprodukowany jest z przetestowanych i miękkich materiałów, które likwidują możliwość uszkodzenia ciała. Mniejsze dzieci muszą jednak korzystać z nich pod kontrolą rodziców, ponieważ niedopilnowanie pociechy może grozić wypadnięciem. Jednakże każdy przewrót lub uderzenie w ściankę basenu nie sprawi bólu, a jedynie zachęci do dalszej zabawy. Piłeczki wytworzone ze specjalnego materiału są gładkie, co chroni przed porysowaniem ciała. Ponadto na tyle miękkie i na tyle twarde, by swobodnie cieszyć się każdym potknięciem. Bezpieczne barwniki zapewniają nietoksyczność basenu i piłeczek.

Suchy basen z piłkami dla dzieci to możliwość wyboru wielu kształtów i kolorów, jak również jego wielkości. Dzięki temu istnieje możliwość dopasowania ich rozmiaru do nawet niewielkiego pokoju. Jest to jedna z najlepszych zabaw na świecie, którą warto nazwać mianem – przyjemne z pożytecznym.

Poprzedni artykułŻłobek – jak wybrać idealne miejsce dla naszego malucha?
Następny artykułRecykling – pożyteczna moda na bycie eko

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj