Polar, jego zalety i zastosowanie

Większość z nas posiada odzież wyprodukowaną przy użyciu polaru. Materiał ten jest wykorzystywany nie tylko w branży odzieżowej. Znakomicie sprawdza się w przygotowaniu czapek, kocyków, okryć do kąpieli dla dzieci, czy nawet dywaników łazienkowych. Niezależnie, czy samodzielnie szyjemy, czy też przymierzamy się do zakupu gotowych produktów, warto poznaćdokładnie polar. Czym tak naprawdę jest i jaki jest jego podział? Jakie zalety ma polar i dlaczego jest idealnym materiałem do przygotowania przeróżnych rzeczy?

 

Czym jest polar?

Polar to rodzaj dzianiny, która powstaje przy użyciu tworzyw sztucznych. Za jego powstanie odpowiada firma Malden Mills, a nazwa wzięta została od produktu Polartec, który to był produkowany w tejże firmie. Polar pojawił się w 1979 roku. Materiał ten nie wchłania wody (maksymalnie 1%), ma doskonałe właściwości termoizolacyjne oraz nie traci właściwości, nawet kiedy zostanie zamoczony.

 

Podstawowy podział polarów

Trzeba wiedzieć, że istnieje dość szczegółowy podział polarów, wynikający z różnic gramatury. Jak zatem prezentuje się <a href=”https://polimex.net/pl/sklep/8-tkaniny-i-dzianiny/79-polar-i-softshell„>tkanina polar</a> w tym aspekcie?

Polar o gramaturze 100g/m2 jest materiałem, który idealnie nadaje się na pierwszą warstwę odzieży. Wynika to oczywiście z faktu, że jest to dość cienki polar.

Polar o gramaturze 200g/m2 to materiał o średniej grubości. Wykorzystywany przy produkcji, jako druga warstwa. Jest to warstwa pośrednia, pomiędzy warstwą zewnętrzną a warstwą przylegającą do ciała.

Polar o gramaturze 300g/m2 jest najgrubszym materiałem, zazwyczaj używany jako warstwa wierzchnia odzieży.

 

Zalety polarów

Dlaczego polar jest popularny? Związane to jest nierozłącznie z licznymi zaletami materiału. Trzeba wiedzieć, że polar nie wchłania wody (będzie to maksymalnie 1% cieczy, która namoczy polar). Doskonale dopasowują się do ciała oraz mają właściwości regulowania się do temperatury i poziomu wilgotności. Skoro polar nie wchłania wody, to z automatu niezwykle szybko schnie. Wszelkiego rodzaju odzież powstająca w oparciu o polar gwarantuje utrzymywanie naturalnej temperatury ciała, a także dostarcza odpowiednich właściwości izolacyjnych.

 

Co robi się z polaru?

Oczywiście pierwszą myślą dotyczącą produktów z polarów, będą kurtki, bluzy. Każdy sklep odzieżowy oferuje kurtki polarowe, bluzy polarowe. Z uwagi na swoje właściwości, są one niezwykle popularne np. wśród osób, które wędrują po górach, czy też wszystkich tych, którzy pracują na świeżym powietrzu. Polar wykorzystywany jest również do produkcji odzieży roboczej. Naturalnie to nie wszystko, do czego może być wykorzystywany ten materiał. Cieszy się on dużą popularnością również wśród rodziców małych dzieci. Jest to następstwem tego, że sprawdza się doskonale w produkcji kocyków, becików, okryć do kąpieli dla dzieci.

Poprzedni artykułAtrakcje interaktywne dla dzieci
Następny artykułTkaniny przyjazne dziecięcej skórze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj