Nosidełka dla dzieci – skarb rodzica

Nosidełka dla dzieci - skarb rodzica

Czy zdarzyła Ci się kiedyś sytuacja, w której to wózek dziecięcy sprawił Ci wiele kłopotów? Zapewne nie raz, ani dwa! Wózki to prawdziwy cud dla rodziców i ich pociech, ale nie we wszystkich sytuacjach sprawdzą się w stu procentach! Kiedy będziesz chciała pobuszować z dzieckiem wśród sklepowych lad, półek lub wieszaków poszukując idealnej bluzki, wózek będzie sprawiał Ci kłopoty w sklepowych alejkach. Spacery po plaży z maluszkiem, górskie i leśne przechadzki – te sytuacje mogą przysporzyć wielkiego bólu głowy. Zakopujące się w piasku kółka, przenoszenie przez konary drzew – wykluczone. Każdy rodzic w swoim wyposażeniu powinien mieć wózek, nie podlega to żadnej dyskusji. Warto jednak zastanowić się nad produktami, w których zakochały się już miliony rodziców na całym świecie – nosidełkach dla dzieci. Nosidła dają praktycznie nieograniczone możliwości. Z dzieckiem blisko siebie, możesz odwiedzać miejsca, gdzie wjazd tradycyjnym wózkiem byłby kłopotliwy. W dodatku maluszek czujący bicie serca rodzica, buduje z nim jeszcze większa więź. Warto zastanowić się nad możliwościami jakie oferują nosidełka i wybrać to najlepsze dla Twojego szkraba.

Jakie nosidełko wybrać?

Obecnie na rynku znaleźć możemy wielu producentów nosidełek, ale tylko nieliczni z nich mogą pochwalić się produktami najwyższej jakości. Do światowych liderów należą takie marki jak Nosidła Tula, Isara, Ergobaby, czy choćby polskie nosidełka LennyLamb lub Zaffiro. Nosidełka, które bierzesz pod uwagę, muszą być ergonomiczne. Co to oznacza? Skonstruowane powinny być w taki sposób, aby poprawnie znajdujący się w nich maluch nie był narażony na uraz kręgosłupa, bioder i innych części ciała. Młody organizm bardzo mocno się rozwija. Naruszenie tego procesu skutkować może różnego rodzaju dolegliwościami w późniejszych etapach życia.

Pod uwagę należy także wziąć sprzęt do noszenia, który wykonany został z naturalnego materiału. Skóra dziecka jest niezwykle delikatna. Kontakt z nosidełkiem  wykonanym z tworzywa wątpliwego pochodzenia to większe ryzyko występowania alergii i chorób skórnych. Sprzęt do noszenia musi oferować możliwość dopasowania go do osoby noszącej. Wpływa to bezpośrednio na komfort zarówno dziecka jak i rodzica. Wybór powinien paść na nosidła z regulowanymi szelkami i pozycją malucha. Na rynku dostępnych jest także wiele nosidełek oferujących sprzęt, w którym umieścić możemy małego berbecia z przodu, z tyłu oraz na biodrze. Uczulamy jednak, że noszenie z tyłu powinno odbywać się tylko w przypadku, gdy dziecko opanowało już umiejętność stabilnego siedzenia i kontrolowania ruchów główki.

Producenci często dzielą się swoimi rekomendacjami odnośnie idealnego wieku, który musi osiągnąć maluch, aby mógł być noszony w danych nosidełku. Najistotniejszym kryterium, które pozwala najlepiej określić użyteczność danego nosidła, jest waga dziecka. To nią powinni kierować się rodzice przy wyborze idealnego sprzętu. Każde dziecko jest inne i w określonym wieku ma inną masę ciała. Jednoroczna pociecha może być maleńką kruszynką, lecz także nieco większym od innych berbeciem.

Poszukując idealnego nosidełka dla dziecka warto dokładnie przeanalizować produkty oferowane przez najlepszych producentów. W ich wypadku wysoka jakość łączy się z  unikalnym designem. Z łatwością znajdziesz swój ulubiony model. Z maluszkiem przy sercu zachwycisz wszystkich nietuzinkowym wyglądem i poczujesz się wyjątkowo. Świetny wybór wielu nosidełek dla dziecka znajdziesz https://tulisie.pl/nosidelka-dla-dzieci.

Poprzedni artykułDokąd się wybrać we Wrocławiu
Następny artykułJak przygotować dziecko na obecność niani?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj