Kolejki drewniane dla dzieci

kolejki-drewniane

Kolejki drewniane to jedne z najstarszych zabawek dziecięcych. Są one bardzo popularne, a zabawa nimi sprawia wiele radości. Dzięki możliwości modyfikowania tras przejazdowych oraz budowania mostów i innych elementów zabawa kolejkami nigdy się nie nudzi. Drewniane kolejki są świetną zabawką rozwijającą kreatywność dzieci, a przede wszystkim są bezpieczne i trwałe.

Dlaczego kolejka drewniana dla dzieci?

Kolejki drewniane marki Big Jigs, dzięki możliwości łączenia ze sobą różnych zestawów, dają dziecku niezliczone możliwości na budowanie kreatywnych tras oraz wiaduktów, a także innych elementów, jakie tylko podpowie mu wyobraźnia.

Dziecko podczas budowy oraz zabawy ćwiczy wyobraźnię, motorykę oraz orientację przestrzenną, a także poprawia koordynację ruchową.

drewniana-kolejka

Rodzaje kolejek drewnianych

Kolejki drewniane dostępne są w kilku wariantach, co umożliwia dopasowanie ich do wieku oraz umiejętności i zainteresowań dziecka. Wyróżnić można następujące rodzaje kolejek:

  • dla najmłodszych dzieci – umożliwiają one dziecku dobrą i łatwą zabawę. Kolejki można ze sobą łączyć, co rozwija umiejętność logicznego myślenia. Dzięki możliwości budowy dziecko może samo wymyślić trasę przejazdu pociągu i ćwiczyć cierpliwość. Kolejki drewniane dla dzieci najmłodszych nie mają ostrych krawędzi i małych elementów, które dziecko mogło by połknąć,
  • tematyczne – ten rodzaj kolejek odnosi się do konkretnych tematów lub postaci z bajek. Chłopcy mogą bawić się lokomotywami i wagonikami z bajki, np. „Stacyjkowo”, a dziewczynki mogą bawić się pociągami z postaciami wróżek, np. „Mała syrenka”. Kolejki tematyczne w zestawach mają elementy, które pomogą stworzyć odzwierciedlony świat z bajki, np. stację kolejową taką jak w bajce lub wodny świat,
  • z napędem – kolejki takie umożliwiają samodzielne poruszanie się lokomotywy po wybudowanych przez dziecko trasach. Kolejki działają na baterie, a niektórymi modelami można sterować przy użyciu pilota,
  • elektryczne – drewniane kolejki elektryczne wyposażone są w świecące elementy oraz akcesoria wydające rzeczywiste dźwięki.

drewniana-kolejka-zestaw

Zalety kolejek drewnianych

Zabawa kolejką wspomaga rozwój dziecka i jest świetnym sposobem na spędzenie czasu rodziców z dzieckiem oraz sposobem na zbudowanie między nimi silnej więzi.

Drewniane kolejki oraz inne elementy są odporne na uszkodzenia i bezpieczne dla dzieci, co pozwala na zabawę nimi przez wiele lat. Często kolejki drewniane przechodzą z pokolenia na pokolenie i budzą w rodzicach wiele wspomnień, którymi dzielą się oni ze swoimi pociechami.

W obecnych czasach dużą wagę przywiązuje się do bycia ekologicznym. Zabawka z drewna idealnie wpisuje się w ten trend, ponieważ jest wykonana z naturalnego materiału, a przede wszystkim jest bardzo bezpieczna dla dziecka. Drewniane kolejki nie zawierają szkodliwych substancji i trudniej je zniszczyć, co pozwala ograniczyć produkcję śmieci.

Drewniana kolejka dla dzieci pozytywnie wpływa na rozwój dziecka, ponieważ podczas budowanie tras przejazdu dziecko rozwija wyobraźnie oraz ćwiczy cierpliwość i kreatywność. Dzięki wielu elementom i różnym akcesoriom dziecko może budować różne trasy i czerpać z tego radość.

Zabawa kolejką dzięki elementom, które trzeba precyzyjnie łączyć pozwala dziecku na ćwiczenie motoryki oraz panowanie nad rękami i ich ruchami, co ułatwi dziecku naukę pisania w późniejszych latach.

drewniany-tor-samochodowy

Jak wybrać kolejkę drewnianą dla dziecka?

Podczas wyboru drewnianej kolejki pierwszą i najważniejszą kwestią jest wiek dziecka, które będzie się nią bawić. Kolejka, jak każda inna zabawka, musi spełniać wymagania dziecka, a przede wszystkim musi być dla niego bezpieczna, bo przecież dziecko ma czerpać radość z zabawy, a nie zrazić się do zabawki przez np. skaleczone paluszki.

Przy wyborze zabawki dobrze jest upewnić się czy do kolejki można dokupywać kompatybilne elementy. Rozwiązanie takie pozwoli na modyfikowanie i ulepszanie kolejki oraz dopasowywanie jej do rosnącego dziecka, która bez konieczności kupowania całej nowej kolejki będzie rosła razem z pociechą.

kolejka-drewniana-swietna-zabawa

Poprzedni artykułNajlepsze i bardzo wygodne buty dziecięce marki Bobux
Następny artykułAspirator elektryczny jako jeden z elementów wyprawki dla niemowlaka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj