Gdzie kupić tanie zabawki dla dzieci?

Podobno małe dzieci – mały problem, a duże dzieci – duży problem. Zdania na ten temat są podzielone, jednak wszyscy jednogłośnie oznajmiają: dzieci – duże wydatki. Nic dziwnego, że coraz więcej osób szuka miejsc, gdzie znajdą tanie zabawki nie tylko dla swoich dzieci, ale również na prezent dla chrześniaków, chrześnic, dzieci w rodzinie lub dzieci swoich znajomych.

Rynek wtórny zabawek

Najprostszym sposobem oszczędzania na zabawkach jest ich kupno z drugiej ręki. Nie dziwi, że używane zabawki dla dzieci są tańsze – towary te możemy dostać w atrakcyjnej cenie, jednak w pewnym stopniu zużyte, z widocznymi śladami eksploatacji. Dla części zabawek (np. drewnianej grzechotki) możemy uznać te wady za nieistotne, ale dla większości zniszczenia mogą oznaczać, że kupno (np. zdekompletowanej układanki) jest nieopłacalne.

Pamiętajmy, że zabawki w świetnym stanie zazwyczaj przekazywane są młodszemu rodzeństwu lub innym dzieciom w rodzinie. Warto również nadmienić, jeśli myślimy o kupnie zabawki na prezent, że nie wszyscy tolerują dawanie towarów używanych jako podarunek.

Nowe, a tanie

Kopalnią okazji mogą okazać się zabawkowe outlety lub hurtownie. Podmioty te często wystawiają w niskich cenach towary nieznacznie uszkodzone (np. naderwane kartonowe opakowanie), końcówki produkcji lub towary mniej chodliwe. Niewątpliwą zaletą jest cena towaru oraz łatwa dostępność produktu.

Problemem może okazać się ograniczenie czasowe oraz asortymentowe – nie da się przewidzieć co, kiedy i jak długo będzie możliwe do kupienia w atrakcyjnej cenie. Wskutek tych ograniczeń, odwiedziny w takim punkcie mogą zakończyć się dla nas rozczarowanie

Zabawki z Chin, gdy czas nie gra roli

Jeśli planujemy zakupy z wyprzedzeniem, nie kupujemy prezentu na ostatni moment, zbawieniem może okazać się chiński rynek aukcyjny. Aliexpress, bo głównie o nim mowa, jest chińskim odpowiednikiem Allegro, umożliwiającym kupno (często bezpośrednio od producenta) zabawek pochodzących z tego kraju.

Pamiętajmy, że oferta chińskich producentów od dawna nie jest „towarem drugiej jakości”. Zabawki dla dzieci z Aliexpress często są tej samej klasy co w polskim sklepie – upraszczamy jedynie kanał dystrybucji, kupując tą samą zabawkę. Dla spokoju jednak, jakość towarów warto zawczasu zweryfikować przez internet – wiele osób zamieszcza realne zdjęcia otrzymanych zabawek z opisem poziomu ich wykonania.

Decydując się na oszczędność na zabawkach poprzez sprowadzanie ich bezpośrednio z Chin, możemy również liczyć na wybór z wielkiej, nieograniczonej oferty. Co ważne, na Aliexpress znajdziemy odpowiedniki oryginalnych zabawek (np. legalne zamienniki klocków lego), oryginalne zabawki chińskich producentów inspirowane zachodnimi konceptami, jak i zupełnie tamtejsze wyroby, np. skrzynki i tablice manipulacyjne własnego projektu. Wszystkie grupy zabawek są w cenach wielokrotnie niższych niż w polskich sklepach – często polscy sprzedawcy decydują się na hurtowy zakup asortymentu na tej platformie z myślą o odsprzedaży!

W przypadku kupna na Aliexpress, warto jednak założyć, iż termin realizacji zamówienia będzie bliższy górnej granicy często bardzo szerokich widełek szacunkowego czasu dostawy (np. od 15 do 45 dni).

Poprzedni artykułJak ubrać siebie i dziecko na chrzest?
Następny artykułWakacje bez dzieci

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj