Dla perfekcyjnej ochrony skóry malucha

Dla perfekcyjnej ochrony skóry malucha

Pielęgnacja małego i delikatnego ciała niemowlaka jest wyzwaniem dla świeżo upieczonych rodziców. Często zastanawiają się oni, jak najlepiej dbać o skórę swojego maluszka i jakich kosmetyków używać w codziennych zabiegach pielęgnacyjnych? Najlepszym rozwiązaniem jest wybór preparatów, które nie obciążają skóry niemowlęcia, a jednocześnie zapobiegają odparzeniom i innym problemom skórnym. Przykładem jest krem 3M™ Cavilon™ – w pełni bezpieczny produkt, który uzyskał pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka.

Jak dbać o higienę maluszka?

Skóra każdego niemowlaka jest wrażliwa, delikatna i podatna na podrażnienia, a w pierwszych miesiącach życia dziecka mogą pojawiać się na niej różne zmiany. Na szczęście, zwykle są one niegroźne i nie wymagają interwencji lekarskiej. Okazuje się, że jednym z najbardziej newralgicznych miejsc na ciele noworodka jest…. pupa. Dlaczego? Skóra w tych okolicach jest narażona na stały kontakt z „nieczystościami”, przez co łatwo się odparza i ulega podrażnieniom.

Podstawową zasadą higieny maluszka jest więc jego częste przewijanie. Należy je wykonywać co najmniej co 3 godziny, ponadto obowiązkowo po każdym wypróżnieniu, a najlepiej także – przed każdym karmieniem dziecka, aby było ono spokojnie w trakcie jedzenia. Z reguły już po kilku dniach wymiana pieluszki staje się dla rodziców rutynową czynnością. W przeciągu pierwszego roku życia swojego maluszka zużyją oni około 2,7 tysiąca pieluszek.

Obok przewijania ważnym elementem pielęgnacji niemowlaka jest jego kąpiel, która powinna mieć miejsce co najmniej kilka razy w tygodniu, a najlepiej codziennie. Przy myciu dziecka należy stosować wyłącznie delikatne produkty myjące o neutralnym pH. Konieczne jest także zadbanie o właściwą temperaturę wody do kąpieli – powinna ona wynosić ok. 37 °C.

Jak wybierać środki pielęgnacyjne dla niemowląt?

Częsta wymiana pieluszek i systematyczne kąpiele to nie wszystko. Młodzi rodzice muszą pamiętać też o stosowaniu środków pielęgnacyjnych, które odpowiednio nawilżą i jednocześnie zabezpieczają skórę ich pociechy.

Przed zakupem warto dokładnie przyjrzeć się składowi preparatu pielęgnacyjnego – nie powinien on zawierać tlenku cynku, który wysusza skórę, ani wazeliny, która zatyka pory pieluszek. Lepiej unikać też środków, do których produkcji użyto takich składników, jak: PEG-40, SLS czy parabeny. Zakup wieloskładniowych czy perfumowanych kremów również nie jest najlepszym pomysłem, gdyż skóra maluszka w pierwszych miesiącach życia jest niezwykle wrażliwa.

– Właściwie dobrany preparat pielęgnacyjny ma tworzyć warstwę ochronną na skórze dziecka, która zapobiega odparzeniom, chroni przed działaniem płynów ustrojowych, a jednocześnie nawilża. Z tych zadań doskonale wywiązuje się krem barierowy 3M™ Cavilon™ – mówi mgr Izabela Dembińska, położna, założycielka Medical Pregnancy Training, Medical Postnatal Training oraz „Ćwicz z położną”.

3M™ Cavilon™ – pielęgnacja dla delikatnej skóry malucha

3M™ Cavilon™ został stworzony z myślą o pielęgnacji i ochronie skóry niemowląt. Jego znakiem rozpoznawczym jest wyjątkowo lekka konsystencja, która nie zatyka porów w pieluszkach. Dodatkowo tworzy skuteczną powłokę ochronną na skórze dziecka, dzięki czemu zabezpiecza ją przed „nieczystościami”.

– Krem dla niemowląt marki 3M nie brudzi i nie wysusza skóry, jest hipoalergiczny, a przy tym odporny na zmywanie, co znacząco wpływa na zwiększenie jego wydajności – mówi mgr Izabela Dembińska i dodaje – Wszystkich oczekujących na narodziny dziecka z pewnością ucieszy wiadomość, że 3M™ Cavilon™ może być stosowany już od pierwszego dnia życia.

Wybierając środki pielęgnacyjne dla niemowląt, powinniśmy również zwrócić uwagę, czy posiadają one opinie renomowanych instytucji. Najlepsze kosmetyki dla dzieci posiadają rekomendacje Instytutu Matki i Dziecka, 3M™ Cavilon™ posiada pozytywną opinię tego instytutu.

Więcej informacji jest dostępnych na stronie internetowej: https://engage.3m.com/cavilon-o-produkcie

Poprzedni artykułPolsko – kolumbijska klasa podstawowa
Następny artykułProblemy ginekologiczne młodych mam

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj